Nowy numer 7/2019 Archiwum

Inna Pola Negri

Czy Pola Negri, gwiazda filmu niemego, była „obsesyjnie przywiązana do swojej katolickiej wiary”, jak twierdzi „Los Angeles Times”?

Jedyna polska aktorka, która zrobiła karierę w Holly- wood, jest legendą kina niemego. Jej kariera i życie stały się tematem wielu artykułów prasowych i książek, w których najczęściej koncentrowano się na sensacyjnych elementach biografii. Mnóstwo artykułów pojawiło się w prasie amerykańskiej zwłaszcza po śmierci aktorki w 1987 roku. „Egzotyczna i zmysłowa na ekranie, nawet w czasie największych sukcesów prywatnie była osobą oddaną swojej matce, obsesyjnie przywiązaną do swojej katolickiej wiary” – możemy przeczytać w dzienniku „Los Angeles Times”.

Lepsze melodramaty niż pornografia

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji