Nowy numer 7/2019 Archiwum

Julia z popiołów

Jej biografia to nie bajka dla grzecznych dzieci. Czy Ukraińcy są gotowi powierzyć Julii Tymoszenko urząd prezydenta?

W 2012 roku, gdy „piękna Julia” przebywała w więzieniu, rosnąca legenda przykryła wszystkie wcześniejsze afery z jej udziałem. Choć trzeba przyznać, że legenda była pompowana głównie przez zachodnich polityków i dziennikarzy, którzy odwiedzali ją w więzieniu. Jednym z pierwszych odwiedzających Tymoszenko był Paweł Kowal, ówczesny eurodeputowany. – Byłej premier miało już nie być w życiu Ukrainy, a tymczasem ciągle o niej głośno na świecie. Ukraina nie może się od niej wyzwolić. Julia Tymoszenko ma na drugie imię „Charyzma” i znowu czeka na swój moment – usłyszałem od niego, gdy wrócił z Ukrainy. Czy w 2019 roku Lady Ju (jak bywa nazywana) doczekała się w końcu tego momentu?

Feniks ma czas

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji