Nowy numer 18/2021 Archiwum

Co jest wolą Bożą?

Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką. Mk 3,35

Mk 3, 31-35

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie».

Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».


Ewangelia z komentarzem. Słowa Najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką. Mk 3,35

Wola Boża. Co czujesz, gdy słyszysz te słowa? Radość? Wdzięczność? Ciekawość? A może niepokój, podejrzliwość czy wręcz strach? Różne mogą nam towarzyszyć uczucia i zapewne rozmaite są ich powody. Co jest wolą Bożą? Może nieraz niektórym z nas to pytanie przebiegło przez serce. Na pewno wolą Bożą jest jedno – nasze zabawienie, szczęście. Dlatego codziennie, patrząc na krzyż czy robiąc znak krzyża, możemy przypomnieć sobie o tym, jak bardzo Bóg chce naszego szczęścia i co gotowy jest zrobić dla człowieka. Czy taki Bóg miałby dla nas jakieś podstępne plany do wykonania? Pełnić wolę Bożą to pozwalać, by tam, gdzie jesteśmy, Bóg czynił nas szczęśliwymi. Nawet na przekór najbardziej niesprzyjającym okolicznościom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama