GN 2/2019 Archiwum

Szwecja: Konwertytom odmawia się azylu

Przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich w Szwecji zgromadzą się na wspólnej manifestacji, aby zaprotestować przeciwko odmawianiu azylu politycznego nawróconym na chrześcijaństwo muzułmanom. Wydarzenie odbędzie się w przyszłą środę.

W ostatnich latach szwedzkie Kościoły miały wiele kontaktów z poszukującymi azylu przybyszami. Większość z nich pochodziła ze środowisk muzułmańskich i zainteresowana była wiarą chrześcijańską – wyjaśnia Rada Kościołów. Wielu nawróciło się lub wyraziło ku temu pragnienie. Organ państwowy zajmujący się imigrantami nie uznał tego jednak za wiarygodną przesłankę do przyznania azylu w Szwecji. Konwertytom grozi deportacja.

Demonstrację w centrum Sztokholmu poprzedzi wspólna modlitwa w zielonoświątkowym kościele Filadelfia. Na spotkaniu mają być obecni m.in. kard. Anders Arborelius, abp Dioscoros Ataş z Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego oraz liderzy głównych wyznań protestanckich.

« 1 »

Zobacz także

 • Katolik k
  10.01.2019 20:24
  Nawet prawie ateistyczna Szwecja nawraca muzulmanow na chrzescjanstwo.A co robi Polska ze swoim talentem?Zakopala bezpiecznie aby nie zaginal i go Panu odda gdy powroci.
 • SymeonNT
  11.01.2019 09:31
  Żeby nie było tylko negatywnie, dodam że Szwecja ma pierwszego od dawna (od wieków?) kardynała; jKo biskup też był pierwszy - od:). Można powiedzieć, że gdzieś na boku peła sobie powoli lecz wytrwale... Kontrreformacja:). Zwracam też uwagę na obecność w Szwecji, a zwladzcza w Finlandii, chrześcijan prawosławnych.
  doceń 1
 • Dremor
  11.01.2019 10:34
  Po kolei:
  -imigranci z krajów muzułmańskich przybywają do Szwecji
  -zielonoświątkowcy obiecują im możliwość uzyskania statusu uchodźcy w zamian za przyjęcie chrześcijaństwa
  -muzułmanie "nawracają się" na chrześcijaństwo i próbują przekonać urzędników, że grożą im za to prześladowania
  doceń 0
 • SymeonNT
  11.01.2019 17:07
  W tekście jest inaczej, Drewmor albo nie ma nic. Skąd wziąłeś te informacje?
  doceń 12

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy