Nowy numer 2/2019 Archiwum

Bez wyjścia

Miały znaleźć drogę ucieczki. Nie znalazły. Po dwóch dniach od tragedii skontrolowano 178 polskich escape roomów. Aż 120 z nich nie spełniało wymogów przeciwpożarowych. Czy nasze narodowe porzekadło: „Przepisy są po to, by je łamać” nadal będzie brzmiało tak niewinnie?

To miały być niezapomniane urodziny. Dla piętnastolatek z Koszalina pokój tajemnic urządzony w budynku mieszkalnym przy ul. Piłsudskiego okazał się śmiertelną pułapką. W piątek 4 stycznia po godz. 17 w escape roomie wybuchł pożar, a Amelia, Małgosia, Karolina, Wiktoria i Julia nie miały żadnych szans na ucieczkę.

Powód pożaru? Ulatniający się gaz, rozszczelnienie butli zainstalowanych w piecykach. Dziewczęta zatruły się tlenkiem węgla. Odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo 25-letni pracownik pokoju tajemnic nie zdążył z odsieczą i sam został ciężko poparzony. Pożar wybuchł w poczekalni, odcinając go od możliwości udzielenia dziewczynom pomocy.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji