Nowy numer 20/2019 Archiwum

Bóg kocha nawet w piekle

Co to znaczy? Wyjaśnia ks. dr Marek Dziewiecki

Bóg kocha nawet w piekle - ks. Marek Dziewiecki [#14]
Salve NET

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Juliusz2
  02.01.2019 16:03
  BŁĘDNA wydaje mi się teza Autora, ze Bog nie przestaje kochac kazdego czlowieka takze w piekle.
  Po pierwsze bowiem, prawdziwa miłość zawsze wyraża się w konkretny sposób, z korzyścią dla osoby kochanej. A w jaki sposób miałaby przejawiać się miłość Boga do człowieka, który trafił już na zawsze do piekła? I jaką korzyść człowiek ten miałby odnosić z tej miłości?
  Po drugie, nieprzekonujacy jest argument Ksiedza w formie a contrario, ze w Pismie sw. nie jest napisane, że Bóg przestaje kochać człowieka, który trafił już do piekła, a więc znaczy to, że nie przestaje.
  Otóż Pismo św. nie mówi równiez, że przykazanie Nie zabijaj przestaje obowiązywać w przypadku obrony koniecznej przed napastnikiem, który chce nas zabic. Mimo to Kościol, w rezultacie całościowej interpretacji Pisma, nigdy nie miał watpliwości, że przykazanie to w takim przypadku przestaje obowiazywac. Zastosowanie sposobu wnioskowania Autora prowadziłoby do wniosku przeciwnego.
  Po trzecie, jeśli nawet tytułowa teza byłaby prawdziwa, to nie widać jej praktycznego znaczenia dla wiernych, co wiąże się z powyższą pierwszą uwagą. A więc teza ta nie miałaby żadnego waloru duszpasterskiego. Po co wiec przekazywac wiernym te co najmniej wysoce kontrowersyjna teze?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL