Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wpuścili mnie, rozumiesz?

Wpuścili mnie! – wołał przed dwudziestu laty Tomek Budzyński. Jestem zdumiony i zawstydzony tym, że zostałem wpuszczony przed Jego tron. On chyba naprawdę ma słabość do żebraków.

Pamiętam niemal każde zdanie z tej rozmowy sprzed 20 lat. Tomek Budzyński opowiadał mi w „Radykalnych”: „Kiedyś, jakieś dziesięć lat temu, miałem taki sen: stałem gdzieś na dworze, była późna jesień, ciemny zimny wieczór, deszcz, szaruga... Stałem przed drzwiami jakiegoś budynku. Ze środka dochodził do mnie przepiękny śpiew. I tak jak to się we śnie czasem wie, pojmowałem, że tam, wewnątrz, odbywa się coś cudownego. Chciałem otworzyć drzwi, a drzwi były zamknięte. Nachyliłem się i zacząłem patrzeć przez dziurkę od klucza. Zobaczyłem wtedy coś takiego: śnieżnobiały obrus, ręce, które coś podają, blask świec, ludzi. Przez tę małą dziurkę od klucza docierała do mnie jakaś cudowna atmosfera, nieziemskie piękno. A ja byłem święcie przekonany, że tam, przy tym stole, jest Jezus Chrystus. I teraz w czasie jednej z Eucharystii coś mnie tknęło: spojrzałem na obrus, na kielich, na migotające świece i nagle mówię sobie: «Tak!». Aż ciarki przeszły mi po plecach... Mówię: «Boże jedyny, przecież to jest ten sen!». I mówię: «Wpuścili mnie!». Rozumiesz? Te drzwi, które były zamknięte, otworzyły się. Jezus, który siedział wewnątrz, zaprosił mnie do siebie! I teraz siedzę przy stole z żywym Jezusem. Jest to dla mnie szczęście nie do opisania”.

Im jestem starszy, tym lepiej go rozumiem. Nie wiem, dlaczego zostałem powołany, wezwany. „Wpuścili mnie!” – to jedyna odpowiedź. Jestem zdumiony i zawstydzony tym, że zostałem wpuszczony przed Jego tron. Nie ma w tym żadnej mojej zasługi. On chyba naprawdę ma słabość do żebraków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji