Nowy numer 50/2018 Archiwum

Dekarbonizacja – jakim kosztem?

O znaczeniu konferencji klimatycznej w Katowicach mówi Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko--Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.

Andrzej Grajewski: Wybiera się Pan na konferencję klimatyczną?

Dominik Kolorz: Oczywiście. Polityką klimatyczną zajmujemy się intensywnie co najmniej od 2006 r., a więc nie wyobrażam sobie, abyśmy w tak ważnym spotkaniu mieli nie uczestniczyć. Mamy rządowe przepustki, które dają nam dostęp do wszystkich stref tej konferencji. Natomiast trudno przewidzieć, czy przyniesie ona pozytywny skutek oraz złagodzenie polityki klimatycznej, co byłoby niezwykle ważne dla całego regionu. Niestety głosy, jakie dochodzą ze strony polskiej prezydencji tego szczytu, nie napawają optymizmem. Liczyliśmy na to, i takie były wcześniejsze deklaracje ze strony premier Beaty Szydło, ale także premiera Mateusza Morawieckiego, że na szczycie będziemy się starali prezentować wspólne stanowisko: rządu Rzeczypospolitej oraz strony społecznej. Z przykrością jednak muszę stwierdzić, że takiego wspólnego stanowiska w tej chwili nie ma.

W czym jest problem?

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji