Nowy numer 50/2018 Archiwum

Ekologiczny Pawka Morozow

To jeden z gorszych sposobów promowania ekologii.

Ktoś uznał, że twarzą globalnej walki o "sprawiedliwość klimatyczną" może być 15-letnia Szwedka Greta. Dziewczynka co piątek wagaruje, by pójść pod parlament swojego kraju i manifestować. Zaproszono ją na konferencję w Katowicach. Media informowały, że spotkała się z sekretarzem generalnym ONZ, choć - jak sama przyznała - wyglądało to tak, że António Guterres podszedł do niej i powiedział tylko: "Dziękuję, gratuluję".

Nie winię Grety. To tylko dziecko. Winię dorosłych. Strasznie toporna ta ich propaganda. Wykorzystują dziecko jak gadżet. Na szczęście polskie media zareagowały na tę wrzutkę dość powściągliwie. Odbiła się ona echem głównie w mediach znanych z kierowania się lewicową ideologią, np w CNN. To dobrze, bo ekologia to poważna sprawa. Potrzeba wiele rozmów na jej temat. Kreowanie kogoś w rodzaju ekologicznego Pawki Morozowa tylko ośmiesza całą sprawę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • jurek
  05.12.2018 10:47
  Oczywiście najlepiej promuje ekologie Prezydent twierdząc, że skoro wg niego mamy wegla na 200 lat (skąd on ma takie dane?????) to będziemy go dalej zuzywac na potęgę. Chocbyśmy mieli podusic się w smogu to "nie pozwoli on zamordować polskiego górnictwa"
  doceń 18
 • AWIK
  05.12.2018 11:19
  A jak jest alternatywa? Atom nie, bo wybuchnie, wiatraki i słońce - energię z wiatru w Polsce można produkować przez 1/4 roku ze słońca 1/8.
 • jakie drzewo
  05.12.2018 16:04
  E tam, zaraz Morozow. Dziecko (?) 15 lat nudzi się w szkole, widać szwedziejscy nauczyciele słabo się starają by czymś tam uczniów zainteresować. Może zresztą któryś "natchnął" ją jakąś ekologiczną ulotką i niestety zadziałało. Tak czy inaczej zgoda, to wszystko wina Dorosłych.
 • rst
  05.12.2018 16:17
  Węgiel i elektrownie to nasza niepodległość. Kropka. Jak się ich pozbędziemy, to dopiero zobaczymy czym jest jej brak.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy