Nowy numer 13/2020 Archiwum

Mazurek o apelu posłów do TK ws. aborcji: Kierownictwo PiS nie akceptuje nacisku na TK

Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie konstytucyjności przepisów dot. aborcji, to indywidualna decyzja posłów; kierownictwo partii nie akceptuje nacisku na Trybunał - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek odniosła się do informacji ws. apelu części posłów PiS do TK.

W poniedziałek media podały informację, że 79 posłów PiS zwróciło się z apelem do prezes TK Julii Przyłębskiej o niezwłoczne wyznaczenie terminu rozprawy ws. aborcji z powodu wad genetycznych. Apel jest pokłosiem wniosku ws. konstytucyjności przepisów dopuszczających aborcję ze względu na ciężkie wady płodu, złożonego do TK w październiku ubiegłego roku, pod którym podpisało się ponad 100 posłów z kilku środowisk politycznych: PiS, klubu Kukiz'15, koła Wolni i Solidarni oraz posłowie niezrzeszeni.

Mazurek w poniedziałek w rozmowie z PAP podkreśliła, że rozpatrzenie wniosku jest decyzją TK, a nie parlamentarzystów. "To jest Trybunał Konstytucyjny, a nie instytucja partyjna i nie jest rolą parlamentarzystów naciskanie na TK" - powiedziała rzeczniczka partii.

"Ten wniosek to indywidualna decyzja posłów, a kierownictwo partii nie akceptuje nacisku na TK" - oświadczyła Mazurek.

« 1 »

Polecamy

 • ALEKSANDER DRID
  26.11.2018 16:13
  Sama nacisk na TK wywiera tym komunikatem!!!!
  doceń 2
 • Tomaszszcz
  26.11.2018 16:17
  BO PIS TO ZDRAJCY! W tym Pani Mazurek! ŻYCIE MACIE ZA NIC! Dla PISU nie istnieje 10 Bożych PRZYKAZAŃ nie istnieje nauka Jezusa zapisana w Biblii ! Hańba PIS !
  doceń 12
 • Tomaszszcz
  26.11.2018 17:19
  Ludzie przeczytajcie wypowiedź europosła Pana Profesora Legutko o PISIE to oczy wam się otworzą.
 • marek
  27.11.2018 08:34
  Himalaje obłudy
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama