Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nic wielkiego

To było, według mnie, najważniejsze wydarzenie tego roku.

Zjeździłem w tym roku Polskę wzdłuż i wszerz. Dzieliłem się świadectwem na wielkich rekolekcjach, przy kilkudziesięciotysięcznym tłumie i w maleńkich zakonnych wspólnotach. Nie to jednak było dla mnie najważniejszym wydarzeniem roku. Nie wielkie akcje, eventy, ewangelizacyjne spotkania.

Pod koniec września we wspólnocie zakiełkował pomysł całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Widok młodych (często do tej pory zbuntowanych), którzy w środku nocy z niedzieli na poniedziałek przychodzili na kilkugodzinną adorację, a potem nie chcieli wracać do domu? Albo ich rodziców, którzy by trwać z Nim przez kilka godzin w poniedziałkowy ranek brali urlopy? Bezcenne.

Nie mam wątpliwości: to było najważniejsze wydarzenie tego roku.

Jezus, pytany przez uczniów o modlitwę, wskazał na ukryte miejsce: „Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki (w oryginale to słowo ταμεῖον – tamejon, czyli wewnętrzny pokój, ukryta komnata), zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie”.

W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy. Czego chcieć więcej?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

 • ALL
  08.11.2018 15:32
  Piękne, dziękuję
  To jest obranie najlepszej cząstki :) Pozdrawiam serdecznie
  doceń 8
 • zapytam
  08.11.2018 21:10
  To dlaczego tyle ludzi zaprzecza by chodziło do kościoła. To dlaczego tylu odsuwa się od kościoła? To dlaczego ludzie masowo twierdzą że nie ufają biskupom i kapłanom? Co robić by poprawić wizerunek polskich księży ?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji