Nowy numer 43/2019 Archiwum

Akcja na młodych

Myśl wyrachowana: Od dorosłych zależy, czy „młodzieży chowanie” nie będzie oznaczało jej duchowego pogrzebu.

* * * * *

Czerwona wyspa

Rząd Irlandii realizuje „wstępne wdrożenie aborcji”. Projekt budżetu na nadchodzący rok przewiduje wydanie na ten cel 12 mln euro. Jak wyjaśnił przedstawiciel rządu, nie jest to roczny koszt aborcji, tylko zaledwie wydatek na „uruchomienie” aborcyjnej machiny. Obrońcy życia zauważają, że przed majowym referendum ws. aborcji wmawiano Irlandczykom, iż chodzi tylko o „współczucie i możliwość wyboru”. Teraz widać, że chodziło o otwarcie brudnego biznesu. Cóż, wynik referendum był podobno reakcją Irlandczyków na skandale pedofilskie w Kościele. Ale dlaczego krzywdzenie dzieci przez pedofilów prowadzi do jeszcze większego krzywdzenia dzieci przez zabójców?•

Koszt faktów

Płaczące dziecko w wózku na zakupy, a obok dwaj mężczyźni. Taka scena znalazła się na plakatach rozwieszonych w Rzymie. Pod spodem podpis typowy dla genderowej nomenklatury: rodzic 1 i rodzic 2. I hasło: „Dwóch mężczyzn nigdy nie będzie matką”. Banery to element kampanii protestu przeciw oddawaniu dzieci parom homoseksualnym. Długo nie wisiały, ponieważ włoski Instytut Autodyscypliny Reklamowej uznał, że ich treść sprzeciwia się swobodom i prawom obywatelskim, a władze Wiecznego Miasta nakazały usunięcie plakatów. Zapowiedziały, że stowarzyszenia, które zorganizowały kampanię, zapłacą karę ok. 100 tys. euro. No i niech ktoś mówi, że dziś prawda nie jest w cenie.•

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji