Nowy numer 46/2018 Archiwum

Kościół Młodych

Nie oczekują taryfy ulgowej. Mimo różnic i trudności tęsknią za Chrystusem. Ale, by Go spotkać, potrzebują prawdziwych świadków wiary.

Wielu obserwatorów miało nadzieję, że synod o młodzieży zmieni dotychczasowe stanowisko Kościoła na temat homoseksualizmu, orientacji seksualnej, celibatu czy kapłaństwa kobiet. Tak się nie stało. Rozczarowani są też pewnie ci, którzy spodziewali się, że głównym tematem będzie kwestia nadużyć seksualnych. O problemie mówiono dużo, zwłaszcza w pierwszej fazie zgromadzenia. Jest o nim też mowa w dokumencie końcowym. Ojcowie synodalni zwrócili uwagę na bolesne rany wyrządzone przez duchownych młodym. Przypomnieli również o konieczności zmierzenia się z problemem nadużyć nie tylko przez Kościół. Ale, mimo odpowiedzialnego i rzetelnego podejścia do sprawy, nie to było w centrum ich uwagi.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji