Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pomost dla młodych muzyków

Jeszcze tylko do jutra trwają zapisy na XI Przegląd Chrześcijańskie Granie. Organizatorom zależy na stworzeniu pomostu między młodymi wykonawcami muzyki chrześcijańskiej a sceną profesjonalną.

Młodzi wykonawcy – zespoły parafialne, schole i chóry amatorskie, grające i śpiewające podczas Mszy Świętych oraz wykonujące muzykę chrześcijańską – zaprezentują się w ramach przeglądu przed profesjonalnym jury. – Chcemy tworzyć przestrzeń do spotkania dla młodych ludzi, których łączy wspólna pasja do muzyki. Cieszę się, że młodzi poświęcają swój wolny czas na rozwój tych zainteresowań, wychwalają Boga śpiewem – mówi przewodniczący jury ks. prof. Andrzej Filaber. Obok niego w komisji konkursowej zasiądą: prof. Zofia Konaszkiewicz – autorka tekstów i melodii ponad 150 pieśni i piosenek religijnych, Anna Szaja – dyrygentka, wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki oraz Michał Guzek – prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie.

Przegląd odbędzie się 27 października w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. Jego dyrektor, ks. Bogusław Jankowski, podkreśla, że organizatorom zależy na stworzeniu pomostu między młodymi wykonawcami muzyki chrześcijańskiej a sceną profesjonalną, gdzie prezentują się zespoły, które mają już w swoim dorobku wydane płyty i zawodowo zajmują się muzyką.

Impreza została objęta patronatem honorowym przez metropolitę warszawskiego abp. Kazimierza Nycza i bp. Romualda Kamińskiego, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej.

Zapisów można dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: http://dobremiejsce.org/przeglad-chrzescijanskie-granie/. Nagrody zostaną wręczone podczas 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie,  25 listopada na warszawskiej Arenie Ursynów.

« 1 »

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także