Nowy numer 48/2022 Archiwum

Zachmurzenie, deszcz, wiatr

IMGW informuje: Europa północno-wschodnia i częściowo centralna oraz środkowa część basenu Morza Śródziemnego znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa, Łotwą oraz Sycylią. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu wyżu z centrum nad Bretanią. Polska jest w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Morza Bałtyckiego przemieszcza się nad Łotwę. Wraz z niżem, z zachodu na wschód kraju, przemieszcza się strefa frontu atmosferycznego, za którym napływa chłodna polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie szybko rosło.

W środę będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu. Nad morzem możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10°C do 14°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem silny, od 30 km/h do 45 km/h. Porywy wiatru do 70 km/h na wschodzie kraju i do 85 km/h na zachodzie oraz nad morzem, wysoko w górach do 110 km/h. Wiatr zachodni i północno-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek na zachodzie i miejscami w centrum zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, w górach powyżej 1300 m n.p.m. opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 4°C na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu do 10°C miejscami nad morzem, w miejscowościach podgórskich od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane nad morzem okresami wzrastające do dużego. Na północy i wschodzie kraju miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 15°C, w miejscowościach podgórskich około 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w środę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W czwartek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 13°C. Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama