Nowy numer 33/2018 Archiwum

Granice uporczywej terapii

Zaprzestanie uporczywej terapii nie jest eutanazją, lecz działaniem medycznie i etycznie uzasadnionym.

Jeden z głównych sporów cywilizacyjnych współczesnego świata dotyczy okoliczności śmierci człowieka. Liberałowie propagują eutanazję, czyli świadome działanie mające spowodować śmierć w celu wyeliminowania cierpienia. Wbrew ich intensywnym wysiłkom w zdecydowanej większości krajów świata eutanazja jest jednak zabroniona. Kościół katolicki zdecydowanie przeciwstawia się tej praktyce, ale zgadza się na zaprzestanie uporczywej terapii. Liberałowie próbują wmówić opinii publicznej, że zgoda na zaprzestanie uporczywej terapii w rzeczywistości oznacza akceptację eutanazji przez Kościół, co oczywiście jest nieprawdą.

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji