Rząd Trumpa powołał grupę zadaniową ds. wolności religijnej

Prokurator generalny: Istnieje niebezpieczna tendencja, przez wiele osób niedostrzegana do ograniczania swobodnego publicznego wyznawania swej wiary.

Episkopat katolicki USA z uznaniem przyjął zapowiedź utworzenia przez Departament Sprawiedliwości Zespołu ds. Wolności Religijnej. Jak stwierdził stojący w tamtejszym episkopacie na czele komitetu ds. wolności religijnej, abp Joseph Kurtz wolność religijna ma kluczowe znaczenie dla dobra wspólnego Stanów Zjednoczonych. Zabrał on głos 30 lipca na szczycie poświęconym wolności religii, którego gospodarzem był Departament Sprawiedliwości USA.

„Jako Amerykanie intuicyjnie rozumiemy, że jednostki powinny mieć swobodę życia zgodnie z tym, co uważają za prawdziwe, to znaczy zgodnie z własnym sumieniem” – powiedział abp Kurtz. Przypomniał, że za czasów administracji prezydenta Obamy pojawiły się w USA poważne trudności w zapewnieniu wszystkim wolności religijnej.

Na szczycie prokurator generalny USA, Jeff Sessions ogłosił utworzenie nowej grupy zadaniowej, stwierdzając, że pomoże ona Departamentowi Sprawiedliwości w pełni wdrożyć wytyczne dotyczące wolności religijnej. Jednocześnie zauważył, że w Stanach Zjednoczonych istnieje niebezpieczna tendencja, przez wiele osób niedostrzegana do ograniczania swobodnego publicznego wyznawania swej wiary.

« 1 »