Nowy numer 2/2021 Archiwum

IMGW ostrzega osiem województw

Zagrożenie hydrologiczne na Śląsku i w Małopolsce spadło, jednak alerty wydano dla ośmiu województw.

Na Śląsku i w Małopolsce zagrożenie hydrologiczne spadło z trzeciego na drugi stopień. Ponadto drugi stopień zagrożenia hydrologicznego ogłoszono też dla sześciu innych województw. Alerty obowiązują w województwach: śląskim, małopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, łódzkim, opolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. 

Sytuacja nadal jest groźna, ale stopniowo się stabilizuje. Wczoraj rano odnotowano stany alarmowe w trzynastu punktach pomiarowych, dzisiaj rano takie miejsca są jedynie trzy - dwa w Małopolsce i jeden Wielkopolsce.

Pogoda ma się z godziny na godzinę poprawiać, meteorolodzy zapowiadają coraz mniej deszczu i coraz więcej słońca.

Ulewne deszcze w ostatnich dniach doprowadziły do ponad 1500 interwencji strażackich w całym kraju. O obfitości opadów świadczą choćby dane z punktu meteo w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, gdzie w ciągu tylko jednego dnia spadło 195 mm deszczu - historyczny rekord pomiarów to 208 mm. Wezbrany potok Roztoka zmył mosty na drodze dojściowej do schroniska.

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także