Nowy numer 3/2021 Archiwum

Produkcja rzeczywistości

Nie ma obojętnych wyborów. Jeśli nie prowadzą do nieba, to do piekła.

Jednopłciowe „małżeństwa” zostaną wprowadzone w Polsce w 2025 roku. Tak szacują feministki ze stowarzyszenia o pięknej nazwie „Miłość nie wyklucza”. Jedna z nich mówi o tym w „Wysokich Obcasach”. Dlaczego ta upragniona chwila ma nadejść za siedem lat? Bo „mało optymistycznie zakładamy, że Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić jeszcze jedną kadencję, a równości małżeńskiej nie da się wprowadzić bez politycznej woli partii rządzącej”. Dlatego, jak stwierdza feministka, „przed nami ciągle praca ze społeczeństwem”, żeby się dowiedziało, „dlaczego brak równości jest dla dwóch milionów gejów, lesbijek, osób bi- i transpłciowych niesprawiedliwością i ograniczeniem ich praw”.

Kilka zdań, a ileż treści. Warto ją przeanalizować, bo jest tam sporo istotnych komunikatów. Pierwszy jest taki, że naprawdę nie jest obojętne, kogo dopuszczamy do rządzenia. Ileż to razy słychać gadanie, że obecna czy poprzednia władza to wszystko jedno, bo to dżuma, a tamto cholera. Tymczasem sami zawzięci wrogowie cywilizacji chrześcijańskiej przyznają: „Zostaliśmy zatrzymani”. Bo tak rzeczywiście jest – pochód propagandy gejowsko-lesbijskiej i całego genderowego szaleństwa został zatrzymany. I jeśli, nie daj Boże, kiedyś ruszy ponownie, to będzie w zupełnie innym punkcie, niż byłby, gdyby rządziła formacja o odmiennej „woli politycznej”. Jak ta wola mogłaby wówczas wyglądać, uświadamiają nam w skali lokalnej rządy włodarzy miast w rodzaju Gdańska, gdzie zdominowane przez PO władze miasta, z prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele, przepchnęły genderowy Model na rzecz Równego Traktowania – projekt w najwyższym stopniu niemoralny, za który teraz gdańszczanie będą płacili grubą kasę. Nie byłoby tego, gdyby w Gdańsku rządzili ludzie o przekonaniach bliższych prawu naturalnemu.

Znamienne jest stwierdzenie feministek, że muszą „pracować ze społeczeństwem”. W istocie chodzi o urabianie społeczeństwa, które wciąż myśli nie tak, jak trzeba, czyli nie tak, jak każą… No właśnie – kto? Gdzie są te autorytety, skąd biorą te swoje modele i jakim prawem ośmielają się je wdrażać w społeczeństwie, które wcale o to nie prosi? U podłoża tego wszystkiego jest kłamstwo, mające uzasadnić potrzebę zmian. Choćby takie jak w powyższym stwierdzeniu o żyjących w Polsce „dwóch milionach gejów, lesbijek, osób bi- i transpłciowych”. Tego rodzaju wyliczenia są całkowicie zmyślone, nie wynikają z żadnych rzetelnych badań. Chodzi w nich o to, żeby to, co zmyślone, zostało uznane za oczywistość, a w konsekwencji stało się rzeczywistością.

Nie musimy tego stryczka na własną szyję kupować i raczej nie będziemy – o ile nie wybierzemy takich, którzy zrobią to w naszym imieniu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także