Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Na głębię!

– Czasem wydaje nam się, że kiedy Izraelici dotarli do Ziemi Obiecanej, oznaczało to pełen sukces. Nieprawda, oni musieli o nią walczyć! – mówi o. Tomasz Maniura OMI. Na Festiwalu Życia zachęca młodych, by na drodze wiary nie bali się podejmować kolejnych wyzwań.

Zaspani wychodzą ze swoich namiotów i powoli zmierzają w stronę innego, znacznie większego, z którego dobiega muzyka. Ponad 2 tys. m kw. ma ten namiot przywieziony aż z Belgii, właściwie sporych rozmiarów hala, w której odbywają się najważniejsze wydarzenia Festiwalu Życia. Rozmach imponuje. Do Kokotka przyjechało w tym roku ok. 800 młodych osób. Ale misjonarze oblaci, którzy we współpracy z pięcioma diecezjami tę imprezę zorganizowali, są gotowi, by przyjąć znacznie więcej. Tak to już jest, kiedy wypływa się na głębię.

Szczypta szaleństwa

Kokotek to peryferyjna dzielnica Lublińca, w której od dziesięciu lat ma swoją siedzibę Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA. Trzon wspólnoty stanowi dziś ok. 300 młodych z oblackich parafii w całej Polsce, ale wszystko zaczęło się od kilku osób z Katowic, które spotykały się na modlitwie i miały w sobie wielkie pragnienie ewangelizacji. Z tego pragnienia zrodziły się przedstawienia teatralne, zespoły muzyczne, szalone wyprawy rowerowe – do Jerozolimy, Maroka czy na Syberię. NINIWA pączkowała, stworzyła struktury i ramy formacyjne w postaci pokaźnego „Podręcznika Niniwity” – modelowych wręcz materiałów dla współczesnego młodzieżowego duszpasterstwa.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji