Nowy numer 28/2018 Archiwum

Czym się pani teraz zajmuje?

– Modliłam się, żeby zostać aktorką, i Bóg mnie wysłuchał – mówi Dolores Hart, która u progu wielkiej kariery rzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru.

Dolores Hart jest w Stanach Zjednoczonych postacią rozpoznawalną. Stała się bohaterką wielu artykułów prasowych, bo dziennikarzy i czytelników intrygowała dziewczyna, która nagle zrezygnowała z kariery w Hollywood i poświęciła się życiu dla Boga. Kiedy kilka lat temu pojawiła się na oscarowej gali, w naszej prasie również pojawiło się kilka tekstów na jej temat.

Hart nie studiowała aktorstwa. Lekcje gry pobierała, oglądając filmy z kabiny projekcyjnej kina, w którym jej dziadek był operatorem. Występowała z Elvisem Presleyem i największymi gwiazdami kina lat 50. i 60., Anthonym Quinnem, Robertem Wagnerem czy Montgomerym Cliftem. W 1960 roku zagrała św. Klarę w superprodukcji Michaela Curtiza „Franciszek z Asyżu”. Pojawiła się w sumie w 10 filmach, zagrała również na Broadwayu.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji