Nowy numer 28/2018 Archiwum

Holy-days

Wakacyjne oferty last minute to nie tylko plaże Bałtyku, Turcji czy Grecji. To również klasztorne cele, sale konferencyjne, godziny adoracji, postne menu i wspólnotowe uwielbienie. Polacy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje. Jest w czym przebierać, niemal do ostatniej chwili.

Lipiec i sierpień to ostatnie miesiące, które mogą kojarzyć się z rozmowami o… przebaczeniu. A tymczasem dominikański ośrodek rekolekcyjny w Korbielowie właśnie w tym czasie organizuje aż dwie serie rekolekcji poświęconych temu tematowi. I nie trwa to dzień czy dwa, ale cały tydzień. Dwie serie są wynikiem nie tylko dużego zainteresowania, ale również podziału na „dwa stopnie”: termin lipcowy (20–28) jest przeznaczony dla tych, którzy biorą w nich udział po raz pierwszy, a sierpniowy (3–11) dla osób, które już uczestniczyły w rekolekcjach pod hasłem „Przebaczenie bramą do uzdrowienia”.

To tylko jedna z możliwości, jakie oferują ośrodki rekolekcyjne, domy zakonne i inne wspólnoty Kościoła w okresie wakacyjnym. Dla niektórych to jedyna forma spędzania letniego urlopu, dla innych uzupełnienie plażowania, górskich wspinaczek czy miejskich wycieczek. W bogatej ofercie rekolekcji są zresztą i takie, które łączą aktywny wypoczynek z formacją duchową. Prawdziwe „all inclusive”.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji