Nowy numer 8/2019 Archiwum

"Podróż ku jedności chrześcijan"

Papież Franciszek przybył w czwartek rano do Szwajcarii. W trakcie jednodniowej wizyty w Genewie odwiedzi siedzibę Światowej Rady Kościołów, czyli działającą od 70 lat ekumeniczną organizację chrześcijańską. Odprawi też mszę dla katolików.

Ta 23. zagraniczna papieska pielgrzymka ma charakter ekumeniczny i dlatego Franciszek nie złoży wizyty w żadnej międzynarodowej organizacji, jaka znajduje się w Genewie - wyjaśnił Watykan.

Papież powiedział dziennikarzom w samolocie, że jest to "podróż ku jedności" chrześcijan.

Założona w 1948 roku Światowa Rada Kościołów skupia 350 protestanckich, anglikańskich i prawosławnych Kościołów ze 120 krajów, do których należy ponad pół miliarda wiernych.

Na lotnisku w Genewie papieża powitał prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Alain Berset.

Po rozmowie z prezydentem Franciszek pojedzie do siedziby Światowej Rady Kościołów, gdzie weźmie udział w modlitwie ekumenicznej z udziałem ok. 250 przedstawicieli różnych wyznań i wygłosi homilię.

Po południu odbędzie się tam spotkanie ekumeniczne, w trakcie którego papież zabierze głos.

Ostatnim punktem wizyty będzie Msza, jaką Franciszek odprawi w hali Palexpo dla około 40 tys. osób, przybyłych zarówno z całej Szwajcarii, jak i sąsiedniej Francji.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL