Nowy numer 8/2019 Archiwum

Psychiatra ostrzega kibiców

Uwaga, kibice mogą mieć osłabioną sprawność w pracy. Szczególnie przy okazji dzisiejszego meczu - ostrzega psychiatra, dr n. med. Agata Wysocka-Studzińska.

Doktor Agata Wysocka-Studzińska przyznaje, że dla kibiców nie ma żadnej dobrej rady, która pozwoliłaby im poradzić sobie z emocjami, jakie ich czekają.

"Żadna rada nie pomoże, jeżeli ktoś jest entuzjastą sportu" - mówi psychiatra. Jedno, co zaleca, to mniej alkoholu przed, w trakcie i po meczu. "Alkohol zmniejsza dystans do rzeczywistości i obniża samokontrolę" - wyjaśnia.

Podkreśla, że w dużo lepszej sytuacji znajdują się kibice, dla których piłka nożna nie jest ich całym życiem. "Oni potrafią sobie zracjonalizować nawet porażkę. Wytłumaczą sobie, że np. skład drużyny był nieodpowiedni albo przeciwnik rzeczywiście dysponował dużo większymi umiejętnościami" - wyjaśnia Wysocka-Studzińska.

Nie ukrywa, że dla entuzjastów futbolu, a przede wszystkich ich otoczenia, czas mistrzostw świata może być trudny. W pracy mogą mieć osłabioną sprawność, utrudnioną koncentrację, gdyż ich wszystkie myśli krążą wokół rozgrywek, szczególnie polskiej reprezentacji.

« 1 »

Zobacz także

 • pomieszanie wartosci
  19.06.2018 11:34
  Psychiatra ostrzega ! I słusznie. Bo jak wygramy to będzie chlanie na umór, a jak przegramy to mogą być samobójstwa. Za typowanie wyniku niekorzystnego dla Polski grozi szubienica jak dla zdrajcy. A tym co chcą spokojnie pracować alienacja ze społeczeństwa.
  doceń 2
 • Spoko
  19.06.2018 11:41
  To ja już dla tych co mogą sobie nie poradzić z emocjami zaspojleruję wynik - będzie 3:2 niestety dla "Lwów Terangi". :)
  doceń 2
 • gut
  19.06.2018 13:24
  Zaśnięcie przed telewizorem jest czasem najlepszą pochwałą programu. ;-)
  Phil Bosmans
  doceń 4
 • Kubol
  19.06.2018 14:42
  Trzeba aż lekarza psychiatrę cytować by napisać o tym, co każdy wie?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL