Nowy numer 25/2018 Archiwum

Między Północą a Południem

Polskość albo będzie umiała zachować swoją łacińską formę, albo nie będzie jej wcale. Takie jest przesłanie najnowszej książki Marka Cichockiego.

Marek Cichocki, filozof, politolog, historyk idei, to jeden z twórców „Teologii Politycznej”, niezwykłego pisma i wydawnictwa patrzącego na kwestie publiczne z perspektywy spraw ostatecznych. „Północ i Południe” to zbiór esejów o polskiej kulturze i historii. Skąd taki azymut w tytule? Dlaczego nie Wschód i Zachód? To świadomy wybór autora, przesądzający o tym, jak postrzega on cywilizację i kulturę europejską. Wczoraj i dziś.

Jak zderzenie atomów

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji