Nowy numer 3/2019 Archiwum

Yes, sir!

Zanosił walczącym ser. Dlatego zjawił się na polu bitwy i przy okazji pokonał olbrzyma.

W opowieści Maćka Wolskiego o sercu Dawida (już nie mogę doczekać się książki, która ukaże się jesienią!) bardzo dotknęła mnie pewna historia. O ziarnach i serze.

Bóg wywyższył Dawida na oczach rodziny i całego Betlejem, i zapowiedział: „Będziesz królem Izraela”. Co zrobił ten rudy nastolatek? Wiedząc, że został namaszczony wrócił… do pasienia owiec. Czekał w spokoju na dalszy ciąg. Nie zaczął dumnie wypinając pierś udowadniać wszystkim wokół, jak wysoko został wyniesiony. Czekał, co z tym fantem zrobi Bóg.

Wrócił do swych stad. To stamtąd przyszedł na pole walki, by stanąć oko w oko z gigantem. Dlaczego? Bo Jesse poprosił go, by zaniósł walczącym prowiant. „Weź dla swych braci efę prażonych ziaren, dziesięć chlebów i zanieś prędko braciom do obozu! Zaniesiesz też dziesięć krążków sera dowódcy oddziału. (1 Sm 17, 17-18). Dawid nie dyskutował. Był wierny w małym, więc Ten, „który widzi w ukryciu” dał mu strefę wpływu na cały kraj.

Jeśli ktoś poprosi cię o to, byś zaniósł ser, bądź posłuszny.

Nawet jeśli wyda ci się to najbardziej błahą czynnością wszechświata, nie dyskutuj. Idź. Może przy okazji zabijesz giganta?

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

 • ola
  06.06.2018 23:24
  Za każdym razem gdy chcę dać 5 gwiazdek pokazuje się 4,7. Coś chyba trzeba tu poprawić :/
  doceń 3
 • JamNick
  07.06.2018 11:41
  W tym wypadku 4.7 (już 4.8) :) to ŚREDNIA aktualna ocena artykułu.
  doceń 2
 • maom
  11.06.2018 09:13
  Jak zawsze w punkt!
  doceń 0
 • krut00
  13.06.2018 17:21
  A kiedy David położył ser przed dowódcą, ten zawołał z radością: "Jest Ser !" i przywołał swoich braci: "Ajken, Buugi. Buugi, Łuugi!"
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.