Nowy numer 24/2018 Archiwum

Biada temu, kto tego nie pojmie

Religia katolicka przewyższa wszystkie inne i osiąga perfekcyjną, klasyczną doskonałość.

Kto jest autorem tych słów? Prawdopodobnie mało kto potrafiłby odpowiedzieć na to pytanie, nie znając bliżej biografii ich autora. I jeszcze jeden cytat: „Pomiędzy tyloma rzeczami, które pozostają dla nas na zawsze tajemne i niezgłębialne, jedna tylko prawda nie przestaje błyszczeć z równą siłą i wielkością: żadne z filozoficznych, moralnych, estetycznych czy biologicznych odkryć nie pozwala zanegować Boga…” – można przeczytać w jego autobiografii. – „Niebo, oto czego zakochana w absolucie moja dusza poszukiwała w ciągu całego swojego życia, które mogło się niektórym wydać pogmatwane i by powiedzieć wszystko bez ogródek, przesycone demoniczną wonią siarki. Niebo! Biada temu, kto tego nie pojmie”.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji