Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ojciec wiary

Historia Abrahama nie jest opowieścią o idealnym człowieku, lecz o Bogu, który przemienia i jest wierny swoim obietnicom.

Za każdym razem, kiedy otwieram Pismo Święte, odkrywam, że zawarte w nim historie, czytane tysiące lat później, dają odpowiedzi na pytania i troski współczesnego świata.

Charles R. Swindoll zabiera nas w podróż z niezwykłym człowiekiem. Wędrujemy od Ur Chaldejskiego po Kanaan. Nie jest ona tylko fizyczną wędrówką z punktu A do punktu B, lecz przemianą Abrahama, kształtowaniem jego charakteru i wiary. Autor, na podstawie Biblii i różnych komentarzy, sporządza portret psychologiczny patriarchy oraz jego najbliższych. Sumiennie analizuje każdy rozdział historii Abrahama, tak by przedstawić go czytelnikowi w pełnej krasie. Nie pomija jego grzechów i wpadek, lecz pokazuje długotrwały proces dochodzenia do wiary.

Swindoll nie tylko przedstawia sylwetkę biblijnego bohatera, ale też stara się postawić diagnozę obecnemu światu. Przeżywszy ponad 80 lat, widzi, jakich utrapień doświadcza pokolenie, które w wielu aspektach odrzuciło Boga. Autor „Abrahama” pokazuje, że często nie jesteśmy w stanie poświęcić zbyt wiele dla relacji z Bogiem. Pisze: „W naszym świecie istnieje ogromne zapotrzebowanie na doświadczenie religijne, ale niewiele entuzjazmu dla cierpliwego wzrastania w cnocie, niewiele skłonności do tego, by praktykować długo i wytrwale to, co wcześniejsze pokolenia chrześcijan nazywały świętością”.

Książka Charlesa R. Swindolla ma także charakter formacyjny. Każdy rozdział kończą pytania do refleksji, które mogą być naszym rachunkiem sumienia z wiary.

Rafał Cempel

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL