Nowy numer 42/2018 Archiwum

Anna Zalewska: pracodawcy będą współtworzyć edukację

Pracodawcy będą współtworzyć system edukacji - mówi minister Anna Zalewska. We wrześniu do sejmu ma trafić projekt ustawy, reformujący szkolnictwo zawodowe.

Anna Zalewska: pracodawcy będą współtworzyć system edukacji (16.05.2018)
Radio eM

Gospodarka nie wyobraża już sobie jakiejkolwiek dyskusji o przyszłości naszego państwa bez udziału MEN – mówiła w Radiu eM Anna Zalewska. Minister edukacji narodowej bierze udział w 10. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Piszemy z pracodawcami podstawy programowe i razem dokonujemy kolejnych zmian.  Zmiana nazwy szkół zawodowych na branżowe wynikała z potrzeby młodych ludzi, ich rodzicom niezbyt dobrze kojarzyło się słowo „zawodówka” – mówiła minister Zalewska. Jak wyjaśniła, w ten sposób został tez pokazany kierunek ­– szkoła ma być związana z branżą. Zmiany zaprezentowane ostatnio na kongresie powiatów we Wrocławiu, przełożą się teraz na projekt ustawy, który we wrześniu będzie w sejmie.

Gość „Rozmowy Poranka” Radia eM podkreśliła, że przepisy zostały ostatnio zmienione tak, aby pracodawcy mogli współfinansować oświatę. Już teraz podpisywane są w Polsce tysiące umów ze spółkami, które obejmują patronatami szkoły i klasy. Pensje nauczycielskie w szkolnictwie branżowym zostały uwolnione i teraz firmy mogą dołożyć się do pensji nauczyciela.

Minister Anna Zalewska potwierdziła też, że wszystkie dzieci otrzymają wyprawkę szkolną i nie będzie to kosztem darmowych podręczników. Zapowiedziała też, że cykl spotkań z rodzicami na temat pakowania tornistrów tak, żeby dzieci nie dźwigały zbyt dużo podręczników.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • KALINA
    16.05.2018 12:07
    Bolek w sutannie miał ekstazy i transy. http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,23403295,prokuratura-oficjalnie-ksiadz-uprawial-marihuane-udzielal.html
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy