Nowy numer 31/2020 Archiwum

Z Duchem. Kalwaria Pacławska zaprasza

W Kalwarii Pacławskiej pod koniec lipca odbędzie się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Jak co roku młodzież z całej Polski przyjedzie do małej miejscowości pod Przemyślem, by spędzić tydzień na zabawie i refleksji.

W dniach 22-28 lipca w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 31. FSM. Krakowska prowincja braci mniejszych konwentualnych zaprasza w tym roku młodzież na tydzień zabawy i refleksji pod hasłem TCHNIENIE. Temat nawiązuje bezpośrednio do Ducha Świętego.

Podczas 31 Franciszkańskiego Spotkania Młodych, będziemy się starali odkryć na nowo Boskie Tchnienie czyli Ducha Świętego w nas samych w Kościele i otaczającym nas świecie. Będziemy poznawać Osobę Ducha Świętego, która jest bardzo bliska wszystkim ochrzczonym – mówi o. Marcin Drąg, szef Franciszkańskich Spotkań Młodych.

Podczas każdego Spotkania uczestnicy mają okazję spotkać się z ciekawymi gośćmi, którzy mogą być wzorem w przeżywaniu wiary, ale i w zmaganiu się z codziennością. Tym samym stają się motywatorami dla słuchaczy. W tym roku Kalwarię Pacławską odwiedzą: reżyser Krzysztof Zanussi, autor książek oraz aktywista ks. Rafał Jarosiewicz, muzyk Tomasz Budzyński, charyzmatyk Marcin Zieliński oraz sportowiec Andrzej Tokarz. Każdy z gości prowadzi spotkanie dla wszystkich uczestników. Następnie mogą oni poświęcić swój czas na indywidualne rozmowy.

Oprócz gości i konferencji, młodzież może spodziewać się wielu atrakcji. Codziennie przewidziane są treningi fitness oraz zajęcia sportowe. Ponadto wieczorami uczestnicy będą mogli bawić się na koncertach. Na 31. Spotkaniu zagrają: Nie Ma Go Tu, Rock&Fire, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Fioretti, Teart A. Po wieczornych koncertach odbędą się także seanse w kinie pod chmurką.

***

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 roku. FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię oraz Biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. 31 FSM rozpoczyna się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 22 lipca, a zakończy w sobotę 28 lipca. Większość uczestników znajdzie zakwaterowanie na polu namiotowym. Wszystko będzie się działo w Kalwarii Pacławskiej, malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla. Tegoroczne hasło brzmi TCHNIENIE.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama