Nowy numer 38/2018 Archiwum

Zna każdego z nas!

Moje owce słuchają mego głosu. J 10,27

Obchodzono w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia Świątyni. Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona.

Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: «Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie!»

Rzekł do nich Jezus: «Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec.

Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».


Dzieła Jezusa, których „dokonuje w imię Ojca swego”, objawiają Jego tożsamość: wskrzeszenia, uzdrowienia fizyczne, odpuszczanie grzechów, pochylanie się nad ludźmi wykluczanymi lub potępianymi przez społeczność. Nade wszystko jednak Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie świadczą o tym, że jest On oczekiwanym Mesjaszem przynoszącym światu zbawienie. Owcom, „które zna”, które „słuchają Jego głosu” i które „idą za Nim”, Jezus daje życie wieczne. Są bezpieczne i nikt nie jest w stanie wyrwać ich z ręki Ojca niebieskiego. To przesłanie pełne nadziei i pokoju. Zmartwychwstały Pan zna każdego z nas! Czy jednak na co dzień słuchamy Jego głosu? Czy zawsze odpowiadamy wiarą na Jego słowo i ze wszystkich sił staramy się chodzić Jego drogami?

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • albert
    24.04.2018 10:50
    "Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec." Dlaczego nie są z owiec Jezusa? Bo przez swój egoizm i brak poznania otaczającego świata nie są w stanie zrozumieć czynów Jezusa, a Boga traktują jak sługę, który ma spełniać ich konsumpcyjne oczekiwania.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama