Nowy numer 22/2020 Archiwum

Skrupuły rzutowały na moją spowiedź

W wyjściu ze skrupułów i takiego ogólnego zaplątania, zamętu, bardzo mi pomogła...

Nazywam się Michał, jestem studentem (choć już prawie absolwentem:) i od długiego czasu przechodziłem przez duże skrupuły. Niestety, rzutowało to na moją spowiedź, lecz dzięki łasce Bożej jest już DUŻO lepiej! :) Choć czasem jednak się zamartwiam, to też dość często przypominam sobie prawdę, że Bóg daje nam wolność! Przecież stworzył nas wolnymi! On ZAWSZE daje wolność, a nie jej pozory czy jakieś dziwne zaplątania.

W wyjściu ze skrupułów i takiego ogólnego zaplątania, zamętu, bardzo mi pomogła książka "Droga Pokory" wyd. WAM, spokojne podejście do tego problemu oraz świadomość i zaufanie, że przecież Bóg mnie kocha, że jest moim Ojcem, że powołuje mnie do wolności, że nie jest aptekarzem (choć ich pracę tu na ziemi na pewno szanuje:) Choć często spowiedź była dla mnie bardzo wymagającym przeżyciem, to np. dziś w miarę spokojnie podszedłem do tego sakramentu:) i CHWAŁA PANU!

Polecam także rozważania św. siostry Faustyny o spowiedzi, która była wielką świętą i wspomnienie u bł. ks. Michała Sopoćki, który przecież był spowiednikiem! Dziś na modlitwie wspomnę za nas skrupulantów Panu :)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Magdalena
  03.04.2018 14:13
  Ja mam ten sam problem, dopiero niedawno doszłam do tego co się ze mną dzieje, ciężka sprawa skrupulanctwo, cały czas z tym walczę pozdrawiam
  doceń 0
 • Tobiasz69
  11.04.2018 11:47
  Jestem wierzący, ale spowiedź w takiej formie jak w katolicyzmie, jest czymś okropnym, zupełne nieporozumienie.
  doceń 0
 • P
  29.05.2018 15:30
  Tobiasz, jeśli uwierzysz, że to Spotkanie z Jezusem, jest zupełnie inaczej, pozdrawiam!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama