GN 32/2018 Archiwum

Zakaz publicznego obchodzenia walentynek

Zakaz obchodów dnia św. Walentego w miejscach publicznych i mówienia o nim w mediach narusza konstytucję Pakistanu i ogranicza podstawowe prawa człowieka – czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Pakistańskich Nauczycieli Mniejszościowych. Odnosi się ono do rozporządzenia wydanego przez organy rządowe, które zobowiązuje media, by nie promowały obchodów święta zakochanych.

Zarządzenie pojawiło się po decyzji Sądu Najwyższego Pakistanu, który potwierdził wydany już w ubiegłym roku zakaz, będący reakcją na skargę wniesioną przez muzułmańskiego obywatela, według którego walentynki są sprzeczne z doktryną islamu. Stowarzyszenie Pakistańskich Nauczycieli Mniejszościowych zauważa, że przestrzeń społeczna dla pluralizmu, dla mniejszości religijnych jest w tym kraju coraz mniejsza. Rząd powinien zagwarantować równość i chronić ich prawa. Jeśli tak się nie stanie, wyznawcy innych religii, zwłaszcza chrześcijanie i hinduiści będą zmuszeni do emigracji.

« 1 »

Zobacz także

 • Wojtek
  14.02.2018 08:11
  Zastanawiam się jaka to mniejszość religijna tak walczy o walentynki.
  doceń 4
 • Gość
  14.02.2018 09:30
  kogo to obchodzi
  doceń 4
 • washed by the ocean
  14.02.2018 09:43
  Wydaje mi się, że ten zakaz jest poniekąd słuszny również z innego powodu. Przecież jest wiele osób samotnych i nieszczęśliwych, które nie mają szans na znalezienie miłości. Są też tacy, których "miłość nie jest kochana", pokochali i zostali odtrąceni i znienawidzeni, których miłość została opluta i podeptana, a oni sami zostali potraktowani jak śmieci. Obchodzenie walentynek jest zwyczajnym wyrządzaniem przykrości takim ludziom i wtedy nikt o nich nie pamięta, nie upomina się o ich prawa. Zresztą większość osób szczęśliwych swoje szczęście zbudowało właśnie kosztem (na krzywdzie) tych nieszczęśliwych. Walentynki są więc świętem, które niejako sankcjonuje egoizm, krzywdę i znieczulicę.
  doceń 1
 • gosc
  14.02.2018 17:02
  Pakistan czy to nasz problem ? Lepiej powiedzcie jak pogodzić Popielec i post ścisły ze świętowaniem Walentynek ?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama