Nowy numer 42/2019 Archiwum

Premier komentuje rozmowę z Netanjahu

W rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu podkreśliłem, że państwo polskie było napadnięte i okupowane; nie ma mowy o odpowiedzialności Polski za Holokaust - powiedział PAP premier Mateusz Morawiecki.

"Zwłaszcza tak boleśnie doświadczonym narodom, jak polski i żydowski, powinno zależeć na upowszechnianiu prawdziwej, a nie fałszywej narracji historycznej. Nie brakuje w świecie ludzi, którzy niestety podejmują się zadania, by działania szlachetne przemieniać w zbrodnie. W napadniętym domu, gdzie żyją dwie rodziny i jedna zostaje wymordowana przez bandytów nie można oskarżać tej drugiej, która też została częściowo wymordowana i skatowana - o współudział" - podkreślił szef polskiego rządu.

W niedzielę wieczorem premier Morawiecki rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

« 1 »

Zobacz także

 • jurek
  29.01.2018 13:33
  Tych, którzy używają określenia "polskie obozy śmierci" należy scigać (i można było z pozwami występować także bez tej ustawy). Zastanawia mnie tylko dlaczego obecny Rząd brnie w awanturę z kolejnym krajem.
 • Gość
  29.01.2018 15:01
  Dziwimy się, że Polska nie potrafi walczyć o prawdę na świecie? Hmm, może zacznijmy od tego, że w Izraelu nawet nie mamy ambasadora, a w Ministerstwie Spraw Zagranicznych nie ma rzecznika prasowego.
  doceń 0
 • Władysław
  29.01.2018 16:31
  Za miliardy marek wypłaconych przez Niemców Izraelowi mordercy Żydów stali się ich przyjaciółmi.Wstrętne i podłe.
  doceń 3
 • Megi
  30.01.2018 03:48
  A ja myślę, że problem nie tkwi tylko w holocauście, ale w powojennej historii Polski, gdzie krew NIEWINNA zakatowanych w bestialski sposób przez żydokomunę Polskich patriotów woła ku Bogu o pomstę do nieba....Znany kat obozu pracy Salomon Morel w Izraelu dożył sędziwej starości. Kiedy Polska zwróciła się do Izraela o deportację zbrodniarza by osądzić go za bestialstwo i mordy których się dopuszczał pełniąc funkcję komendanta obozu w Jaworznie w odpowiedzi od Izraela usłyszała, że jest to niemożliwe, gdyż S Motel był w i przez Polskę prześladowany....Uważam, że dopóki NIE UPOMNIMY SIĘ,o zadośćuczynienie że strony Izraela krzywd, które w Polsce dokonała tzw.V kolumna , będziemy jak małe dzieci, krzywdzone płaczą chcą mówić i zaczynają mówić, ale zaraz ZAMYKA im się im usta KRZYKIEM nie kłam....bo oskarżenie o kłamstwo zawsze było skuteczną walką z Prawdą....W przypadku Polski krzyk Izraela w sprawie holocaustu to być może, zagłuszanie PRAWDY HISTORYCZNEJ o holocauście Polek i Polaków prześladowanych i mordowanych po IIWŚ, przez takich jak S Morel żydów, których w Polsce w aparacie sowieckiej władzy było BARDZO WIELU....my ich bardzo dobrze ZNAMY I PAMIĘTAMY.... może w końcu najwyższy czas i pora, by Polska upomniała się o SPRAWIEDLIWOŚĆ i ZADOŚĆUCZYNIENIE....I że strony Niemiec i Izraela....nas w przeciwieństwie do jude....DWIE KRZYWDY SPOTKAŁY jedna ze strony III Rzeszy, druga ze strony aparatu władzy PRLu, gdzie CCCP z sowieckimi żydami wprowadzili w Polsce terror za pomocą krwawego sierpa i młota....
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL