Nowy numer 15/2020 Archiwum

Rzecznik KEP w imieniu abp. Skworca: medialne informacje dot. odwołania ks. Gancarczyka - nieprawdziwe

Informacja, jakoby za odwołaniem ks. Marka Gancarczyka z funkcji redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" "miała również opowiadać się Nuncjatura Apostolska, jest nieprawdziwa - poinformował w środę w imieniu metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu podczas środowej prezentacji papieskiego orędzia na 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w siedzibie Episkopatu odczytał tekst sprostowania w sprawie odwołania ks. Marka Gancarczyka z funkcji redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego".

"Z upoważnienia księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, podaję do wiadomości, że nieprawdziwa jest informacja opublikowana w Gazecie Wyborczej Katowice w artykule pt. "Arcybiskup dymisjonuje szefa "Gościa Niedzielnego". Poszło o papieża Franciszka?" z dnia 23 stycznia 2018 r. (katowice.wyborcza.pl godz. 21:38) i powielana przez inne media, jakoby: "Za zmianami w tygodniku miała również opowiadać się Nuncjatura Apostolska, bo pismo pozwalało sobie na krytykę papieża Franciszka". Jest to fake news" - odczytał ks. Rytel-Andrianik, prosząc o sprostowanie tej informacji.

Decyzją abp. Wiktora Skworca nowym redaktorem naczelnym "Gościa Niedzielnego" został ks. 46-letni ks. dr. Adam Pawlaszczyk, dotychczasowy wikariusz sądowy archidiecezji katowickiej.

« 1 »

Polecamy

 • gosć
  25.01.2018 17:43
  Warto posłuchać abp. J.Lengi:
  https://www.youtube.com/watch?v=FzvtOPrhf2A
 • kret
  25.01.2018 19:12
  W najnowszym GN piszecie o śmiałkach himalaistach i każdy z nich jest himalaistą ( inaczej nie porywałby się na słońce z motyką) ,o nowym redaktorze GN piszecie czym się zajmuje itd ale ani słowa że jest dziennikarzem.Ma być redaktorem naczelnym bez doświadczenia medialnego?Dziwne...GN poszerza nie tylko wiedze religijną ale społeczną i co teraz będzie?
  doceń 17
 • tnn
  26.01.2018 11:04
  Powody zmiany będą znane po ok. 3-4 miesiącach, gdy będzie już wiadomo, kto z zespołu odejdzie
  doceń 20
 • Adam
  29.01.2018 17:09
  Dlaczego gdy czasopismo GM stanął na nogach odwołuje się fachowca. To przykre
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama