Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Kukiz: Może się zdarzyć wspólny start w wyborach do sejmików z Partią Wolność

Może się zdarzyć, że wspólnie z Partią Wolność Janusza Korwin-Mikkego wystartujemy w wyborach do sejmików samorządowych - ocenił w piątek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Jak powiedział Kukiz w RMF FM "może się zdarzyć, że wspólnie z Korwinem wystartujemy w wyborach do sejmików samorządowych, z Partią Wolność, ale to też jeszcze zbadamy".

Z kolei wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) powiedział w piątek w Kwadransie politycznym w TVP1, że jego ugrupowaniu zależy "na współpracy z licznymi, bezpartyjnymi, niepartyjnymi organizacjami lokalnymi, z którymi nawiązaliśmy kontakt przy okazji tych antyobywatelskich zmian w ordynacji, które niestety pan prezydent podpisał". "Chcemy zbudować wielką koalicję tych bezpartyjnych ugrupowań w całej Polsce"- zapowiedział Tyszka.

Przed tygodniem Korwin-Mikke - lider partii Wolność i europoseł - "bzdurą" nazwał doniesienia, że odchodzi z polityki. Korwin-Mikke mówił PAP, że rozważa jedynie rezygnację z zasiadania w europarlamencie. Dodawał, że jest możliwość, iż wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama