Nowy numer 33/2018 Archiwum

Cud fiaska

Różne rzeczy mają wpływ na losy świata, ale tylko modlitwa ma wpływ wyłącznie dobry.

Polska to podobno jedyny kraj na świecie, w którym zamiast rządu upadła opozycja.

Rzeczywiście, przed tygodniem zaszła przedziwna sytuacja, niemająca chyba precedensu – głosowanie za aborcją zaszkodziło politycznie pozostającym w opozycji zwolennikom aborcji!

„Dół wykopali, sami wpadli do niego” – chciałoby się zacytować psalmistę. Bo dokładnie tak się stało. Horrendalna proaborcyjna ustawa „Ratujmy kobiety” miała zaszkodzić projektowi „Zatrzymaj aborcję”, a pogrążyła jej promotorów. Jak widać, nie wszystko da się przewidzieć, również w polityce. Nawet „genialne strategie” okazują się czasem chybione, choć po ludzku nie bardzo wiadomo, jak mogło do tego dojść.

„Czarny dzień opozycji” – niosło się po mediach dzień po głosowaniu. Patrzcie państwo, jakie to symboliczne: promotorzy aborcji rok temu mieli czarny protest, a teraz mają czarny dzień. Wszystko zresztą mają czarne – wdzianka, parasolki i myśli.

No i zaczęło się polowanie na winnych. Posypały się kary finansowe dla niegłosujących, kilkoro posłów Nowoczesnej zawiesiło się na znak protestu, a PO wyrzuciła troje swoich posłów za przyzwoitość. Ktoś zauważył kąśliwie, że kara spotkała ich za to, że nie głosowali tak jak Kaczyński. No tak! 58 posłów PiS wraz z prezesem zagłosowało za dalszymi pracami nad „Ratujmy kobiety” (tłumacząc to przedwyborczą deklaracją, że nie będą odrzucali projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu) – i też nie pomogło.

„Nawet Kaczyński to poparł i nic” – pojękiwali na portalu NaTemat.pl. Co za rozpacz! Nawet Jarosława Kaczyńskiego nie mogą winić! Czegoś takiego nie wymyśliłby nawet mistrz fantasy.

Tak czy owak jesteśmy świadkami kolejnego takiego zdarzenia, w którym w łeb wzięła zasadzka propagandowa inżynierów cywilizacji śmierci. W komentarzach pod tekstami na serwisie Gosc.pl pojawiły się sugestie, że to skutek „adopcji polityków”, czyli modlitwy, w którą za pośrednictwem naszej strony internetowej włączyło się 18 tys. ludzi (wciąż można się włączyć – mechanizm przydzieli ci „twojego” polityka). Ktoś inny sądził, że to owoc przyjęcia przez Polaków Jezusa jako Króla i Pana, a jeszcze inny wskazywał na akcję modlitewną Różaniec do Granic.

Cóż, zapewne wszystkie te rzeczy mają wpływ na to, co się dzieje, bo ich wspólnym mianownikiem jest pełna zaufania modlitwa. To nie mogło pozostać bez skutku. Taka modlitwa zmienia bieg dziejów – zatrzymywała już nieraz koła rydwanów, powstrzymywała czołgi, nic więc dziwnego, że pomieszała też aborcyjne szyki.

Wiemy, że Bóg „wysłuchuje wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą” (1 J 5,14b). Powstrzymanie zbrodni jest na pewno zgodne z Jego wolą. Ważne, żeby w tej modlitwie nie ustawać.

« 1 2 »
oceń artykuł
 • gut
  18.01.2018 16:59
  Wszystko, co Pan Franciszek napisał: tytuł i teksty, ujął, zawarł, humor, to po prostu - idealnie. :) Uważam, że te wszystkie inicjatywy modlitewne były takim - "tsunami, że Bóg nie mógł być obojętny, ... został przyparty do muru..." ;-d
 • krut00
  18.01.2018 19:27
  Mnie osobiście rysunek do tego felietonu wydaje się doskonały. Bardzo ładny. Dziękuję. Felieton jak zwykle trafiony, ale rysunek... bomba.
  doceń 14
 • Gość
  19.01.2018 14:50
  Odpowiadając na zarzuty Józefa Szczura, które kieruje do Boga, nie należy zapominać, że Bóg dał ludziom WOLNĄ WOLĘ. To, co człowiek z nią zrobi, to jego wyłączna sprawa. Dlatego ponosimy różne negatywne konsekwencje tych wolnych wyborów, które sami podjęliśmy, bądź inni. Jest taki dylemat: czy wszechmocny Bóg może stworzyć kamień tak wielki, którego by nie mógł udźwignąć? Bóg właśnie stworzył taki kamień. Tym "kamieniem" jest właśnie ludzka WOLNA WOLA.
  doceń 2
 • Gość
  19.01.2018 14:57
  Skoro już mowa o modlitwie: "Zapewniam Cię, Moja córko, że każde „Zdrowaś Maryjo” odmówione przez kochające serce ratuje jedno niewinne życie od śmierci przez aborcję. Kiedy odmawiasz ten różaniec, przywołaj sobie w pamięci Moje zatroskane, czyste serce, które to nieustannie musi oglądać aborcje. Daję Ci ten niezwykły święty różaniec, dla uzdrowienia poprzez niego Mojego matczynego serca. Maureen pyta: „Święta Matko. Dotyczy to każdego „Zdrowaś Maryjo”, czy tylko w połączeniu z Różańcem Dzieci Nienarodzonych?” Najświętsza Dziewica: „To jest szczególna łaska, która jest związana tylko z tym różańcem. Powinien on być odmawiany zawsze przy modlitwie przeciwko aborcji. Proszę rozpowszechnij to."  Różaniec dla dzieci nienarodzonych – zgodnie z życzeniami naszej Miłościwej Pani.

  Na początku podnieś różaniec do nieba i powiedz: „Królowo Niebieska, za pomocą tego Różańca jednoczymy wszystkich grzeszników i wszystkie narody z Twoim Niepokalanym Sercem.”

  Potem następuje znak krzyża świętego: „W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.”

  „Ojcze Niebieski, w czasie tego światowego kryzysu spraw, niech każda dusza znajdzie swój spokój i bezpieczeństwo w Twojej Boskiej Woli. Daj każdej duszy łaskę zrozumienia tego, iż Twoja Wola znaczy: „Święta Miłość w chwili obecnej”. „Życzliwy Ojcze, oświeć każde sumienie, aby rozpoznało, gdzie sprzeciwia się Woli Bożej i kroczy po bezdrożach. Daj światu łaskę nawrócenia i czas na wprowadzenie go w życie. Amen.”

  „Jezusie, Boże Dziecię, prosimy Cię w tym Różańcu, usuń z serca świata gotowość do popełnienia grzechu aborcji. Oddal cień ułudy, którą szatan zaszczepił w sercu, a która ukazuje seksulaną samowolę jako wolność, odsłoń jej prawdziwe oblicze – niewolnictwo grzechu. Zaszczep w sercach świata na nowo głęboki szacunek dla życia od momentu poczęcia.”

  „Wierzę w Boga …”

  „Ojcze nasz …”

  Trzy: „Zdrowaś Maryjo” O cnoty Wiary, Nadziei i Miłości, a potem raz: „Cała Chwała bądź Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Jak było na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.”

  Modlitwa Fatimska: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, które najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia.”

  Modlitwa w obliczu niebezpieczeństwa za dzieci nienarodzone: „Jezu, chroń i ratuj dzieci nienarodzone.”

  Po każdej Tajemnicy odmów: „Ojcze nasz”, 10 x „Zdrowaś Maryjo” i raz „Cała Chwała bądź Ojcu …”. Potem Modlitwa Fatimska i Modlitwa w obliczu niebezpieczeństwa za dzieci nienarodzone.

  Modlitwa po Różańcu: „Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia; Życie, Słodyczy i Nadziejo nasza witaj! Do Ciebie wołamy, wygnańcy, synowie Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, Błogosławiony Owoc Żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.”

  „Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.”

  Módlmy się: „O Boże, Twój Jednorodzony Syn przez Swoją śmierć i zmartwychwstanie nabył dla nas skarby życia wiecznego. Spraw, błagamy Cię, abyśmy, rozważając Tajemnice najświętszego Różańca Dziewicy Maryi, umieli naśladować to, co one zawierają i uzyskali to, co obiecują. Prosimy Cię o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.”

  W intencji naszego Ojca Świętego: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”. „Cała Chwała bądź Ojcu”, „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.”

  ***

  Jak powstał ten wyjątkowy różaniec i jakie obietnice są z nim związane?

  Szczegóły tutaj: http://rozance-i-koronki.blog.pl/rozaniec-za-dzieci-nienarodzone/

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji