Nowy numer 50/2018 Archiwum

Jestem bardzo stabilnym geniuszem

W reakcji na publikację krytycznej książki o pierwszym roku jego prezydentury Donald Trump odrzucił w sobotę twierdzenia, kwestionujące jego zdolność do sprawowania urzędu, nazywając siebie "bardzo stabilnym geniuszem" - informuje agencja Reutera.

"Właściwie przez całe moje życie moimi dwiema największymi zaletami są psychiczna stabilność i bycie bardzo bystrym" - napisał na Twitterze amerykański prezydent.

"Przeszedłem drogę od biznesmena z WIELKIMI sukcesami, do największej gwiazdy telewizyjnej, do prezydenta Stanów Zjednoczonych (przy pierwszej próbie)" - czytamy w tweetach Trumpa.

Kończąc sekwencję tweetów, Trump oświadczył, że "sądzi, że można to uznać nie (tylko) za bystrość, ale za geniusz... i to nawet za bardzo stabilny geniusz!".

Opublikowana w piątek książka Michaela Wolffa "Fire and Fury: Inside the Trump White House" wywołała w Waszyngtonie polityczną burzę. Opisuje chaos w Białym Domu, prezydenta, który nie był dobrze przygotowany do objęcia władzy, doradców z lekceważeniem mówiących o umiejętnościach Trumpa.

Zdaniem prezydenta jest ona "pełna kłamstw, przekręcania (faktów) oraz źródeł, które nie istnieją". Prawnicy Trumpa grozili autorowi krokami prawnymi, podjęli też próbę wstrzymania publikacji.

W sobotnim wywiadzie dla radia BBC Wolff powiedział, że jego książka pokazuje, iż Trumpa nie może sprawować funkcji prezydenta. W piątek autor książki podkreślił, że pracując nad nią, rozmawiał z Trumpem. "Nie wiem, czy zdawał sobie sprawę, że był to wywiad, czy nie, ale z pewnością nie była to (rozmowa) +off the record+" - powiedział.

W czwartek Trump na Twitterze zapewnił, że nigdy nie prowadził z Wolffem rozmowy na potrzeby jego książki.

W książce cytowany jest obszernie b. doradca strategiczny Białego Domu Steve Bannon, który przedstawia Trumpa jako "umysłowo niezdolnego" do panowania nad Białym Domem i jego personelem. W piątek wieczorem na Twitterze Trump napisał, że Wolff "jest absolutnym nieudacznikiem, który wymyślił historyjki, żeby sprzedać tę bardzo nudną i kłamliwą książkę". Wolff wykorzystał "Niechluja Steve'a Bannona, który płakał, gdy został zwolniony i błagał o pracę" - zauważył prezydent USA. 

« 1 »

Zobacz także

 • (wujek) Olek
  06.01.2018 20:37
  Oczywiście, że Fire and Fury jest promowane przez (nied-)oświeconych wyznawców tęczowego neoliberalizmu, w tym MSM. Jak jest oczywiste, z tych samych powodów, że o Clinton Cash albo Bush Crime Family jest cisza. Wybiorczość, konstrukcja i instrumentalizacja faktów służy konstrukcji wirtualnej rzeczywistości dla lemingów, którzy nie chcą być samo-dzielni, mieszkańców lewackich plantacji.
  A kwestia, co jest chorobą psychiczną to dzisiaj kwestia dowolnej zmowy. Dla np. "orientacji" zmowa już za nami i LBGTQIAZ ... nie są dłużej chorobami czy zboczeniami, zobacz katalog DSM-5, dzisiaj trzeba być z tego "dumnym", to "osiągniecie". P musi jeszcze troche poczekać... Taki wynik "nauk" play-for-pay.
 • Krzysiek
  07.01.2018 18:45
  >>Opublikowana w piątek książka Michaela Wolffa<<
  Łatwo oskarżać i poniżać - samemu będąc ... no własnie kim ten pan Michel jest - Sam niech spróbuje coś w życiu zrobić a potem mówić o innych (być może gdyby się podjął konstruktywnej pracy - wtedy z szacunkiem zacząłby mówić o innych).
  W jakim filmie -wykładowca Zarządzania wyśmiewał Biznes Plany studentów - dopóki nie otrzymał riposty od wyśmianego -że swoje nieudacznictwo skrywa za mędrkowaniem i wywyższaniem się wobec innych.
  doceń 8

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy