Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ks. prof. Samir: Nie łudźmy się, migracje to zaplanowana inwazja

Najaktywniejszy dziś nurt islamu kieruje się logiką podboju. Chce zdobyć cały świat, zaczynając od Europy – uważa ks. prof. Samir Khalil Samir, egipski jezuita i islamolog.

Podkreśla on, że jednym ze sposobów podboju jest dziś rozniecanie wojen, aby w świat poszło jak najwięcej muzułmańskich migrantów i uchodźców. W ten sposób, powoli, ale skutecznie, dokonuje się podbój. „Nie łudźmy się, jest to zaplanowana inwazja” – podkreśla ks. Samir, wieloletni profesor Papieskiego Instytutu Wschodniego.

W wywiadzie dla jednego z włoskich portali (Nuova Bussola Quotidiana) odniósł się on do niedawnej decyzji florenckiej archidiecezji o udostępnieniu muzułmanom terenu pod budowę meczetu. Ks. prof. Samir przyznaje, że ze strony Kościoła był to oczywiście gest braterstwa. Muzułmanie postrzegają to jednak inaczej, jako symbol zwycięstwa. Egipski jezuita podkreśla, że przed podjęciem takiej decyzji chrześcijanie w Europie powinni zasięgnąć rady swych braci, którzy żyją na Bliskim Wschodzie, albo byłych muzułmanów, którzy przyjęli chrzest i znają mentalność islamską.

Ks. prof. Samir zauważa, że jest rzeczą nieroztropną godzić się na budowę meczetu w Europie, nie wiedząc, kto będzie go finansował. Zazwyczaj sponsorem takiej budowy jest Arabia Saudyjska, która szerzy dziś w świecie najbardziej fanatyczną wersję islamu i pobudza do terroryzmu. Europa powinna wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się już w Indonezji. Kiedyś był to kraj spokojny i umiarkowany. Kiedy Arabia Saudyjska zaczęła tam budować meczety, pojawiły się silne tendencje antychrześcijańskie.

Jezuicki islamolog wskazuje też na inny praktyczny problem, który wiąże się z budową meczetów w pobliżu chrześcijańskich kościołów. Z muzułmańskich miejsc kultu codziennie rozlega się bowiem głos muezzina, który po arabsku wzywa do modlitwy. Bardzo często są to zdania antychrześcijańskie – dodaje ks. prof. Samir.

Zdaniem egipskiego jezuity ignorancja w sprawie islamu jest jednym z głównych problemów współczesnego Kościoła na Zachodzie. Zastrzega on jednak, że europejscy duchowni powinni się uczyć od chrześcijan, którzy mają osobiste doświadczenia islamu, a nie od imamów, którzy kłamliwie twierdzą, że islam oznacza pokój.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • tyle
  27.12.2017 10:16
  Trzeba te oczywistą prawdę o islamskiej inwazji powtarzać wszędzie i ciagle, zwłaszcza wobec tych co decyduja o polityce migracyjnej oraz naiwnym lub bezmyślnym duchownym, którzy zapraszają islam do Polski i Europy.
  doceń 24
 • lech
  27.12.2017 17:18
  Przyjąć muzułmanów do kraju (nawet jeśli pochodzą z terenów wojennych) to nic innego jak dobrowolne otwarcie się na inwazję islamu.Koran nie uznaję pokojowego współistnienia z innym kulturami,zadaniem muzułmanów jest podbicie całego świata w celu ustanowienia światowego kalifatu.Nie można mieć pretensji do muzułmanów że chcą szerzyć islam i nawracać "niewiernych",oni mają prawo żyć tak jak zaleca koran,pretensje możemy mieć do siebie że dobrowolnie oddajemy im ziemię i praktycznie bez sprzeciwu poddajemy się pod jarzmo islamu.Za źle pojęte miłosierdzie wobec muzułmanów Europa zapłaci krwią (niewiernych).
  doceń 23
 • RS
  28.12.2017 07:22
  trochę poironizuje, wpuścimy muzułmanów do Polski, każą nam pościągać krzyże, w imię tolerancji, w końcu polakom puszcza nerwy, będą kłótnie, przepychanki, bitwy w kościele, w mecztach, taka spiralka nienawiści, może czasem zamachy, ale zostaniemy męczennikami i pójdziemy do nieba! wreszcie jakieś plusy sytuacji;-) a tak na serio to każdy kto uważa że chrześcijanie i muzułmanie mogą żyć razem obok siebie w pokoju - zapraszam na miesiąc do kraju arabskiego.
  doceń 15
 • polecam
  28.12.2017 07:49
  Głos rozsądku duchownych cieszy , oto jeden z nich : http://www.m.pch24.pl/o--pelanowski--chrzescijanin-wezwany-jest-do-udzielenia-pomocy--tylko-komu--ofiarom-czy-katom-,57151,i.html
  doceń 18

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL