Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Maryja z Guadalupe mówi, a my co?

Przed dekadą na cudownym obrazie Maryi zabłysło światło. Równie jasne jak przesłanie, które z niego wynikało.

Był wiosenny dzień 2007 roku, gdy w sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe rozległ się krzyk. Ludzie zaczęli sięgać po aparaty fotograficzne i kamery. Kto mógł, skierował obiektyw na cudowny obraz Maryi. Na wysokości pasa Matki Bożej, tuż pod przepasującą Ją czarną wstęgą, pojawiło się światło w kształcie dziecka w fazie embrionalnej. Informacje o tym obiegły świat, pokazała to również polska telewizja. Rzecz była wyjątkowo wymowna, bo akurat w tym czasie stolica Meksyku (25 milionów mieszkańców) wprowadzała prawo ułatwiające dokonywanie aborcji. Towarzyszyła temu typowa propaganda o olbrzymim podziemiu aborcyjnym, o tysiącach kobiet z powikłaniami po przeprowadzanych pokątnie aborcjach, było standardowe pojękiwanie nad dramatami kobiet i gadanie o ich „prawie do wyboru”.

Takie owijanie mózgu w pajęczą sieć pozornych słuszności działa na ludzi pozbawionych jasnych przekonań, a tym bardziej gdy są oni owładnięci strachem przed potencjalnym „nieszczęściem złej ciąży”. Pokrętność aborcyjnej argumentacji prowadzi wielu „racjonalnych katolików” do bluźnierczego wniosku, że ułatwianie aborcji jest wręcz czynem chrześcijańskiego miłosierdzia.

I w taką to „dyskusję”, toczącą się przed dekadą w Meksyku, wkroczyła Maryja. Ta, która pół tysiąca lat temu przedstawiła się Indianinowi Juanowi Diego słowami: „Jestem Maryja, zawsze Dziewica, Matka Prawdziwego Boga, który daje i zachowuje życie”, tym razem nic nie mówiła. Pokazała, niczym na USG, świetlisty dowód, że Bóg dał życie i je zachowuje. I jest to życie człowieka – prawdziwego człowieka na każdym etapie.

Ongiś takie zdarzenie chyba wystarczyłoby – władze, choćby pod naciskiem tłumów, odstąpiłyby od forsowania zbrodniczej idei „pomagania kobietom” zabijając ich dzieci. Teraz jednak „racjonalizm” zaciemnia umysły tak bardzo, że nawet ewidentne znaki wielu ludzi nie skłaniają do nawrócenia.

Od tamtego zdarzenia minęło 10 lat. W Meksyku, jak w wielu krajach na świecie, zabija się dzieci. Rośnie góra zbrodni, motywowanych ludzkim egoizmem, a podszytych szczytnymi hasłami. To dlatego wciąż tak jest, że nawet chrześcijańskie kraje realizują diabelski plan segregacji ludzi na „chcianych” i „niechcianych” – i likwidują te drugie.

To jednak można zmienić i wydaje się, że to Polska jest najbliżej punktu, w którym odwrócą się zgubne tendencje. Bo to jest możliwe. Czas skończyć z dotykającą najmłodszych rażącą niesprawiedliwością, z morderczym rasizmem i z zabójczą dyskryminacją. My, Polacy, możemy ochronić wszystkich naszych obywateli, zanim jeszcze zostaną zarejestrowani w USC, bo to my decydujemy, czy wybieramy drogę życia czy śmierci. A wybrać musimy, bo innej opcji nie ma. Kto nie słucha Prawdziwego Boga, który daje i zachowuje życie, ten słucha tego, który nienawidzi życia i chce zniszczyć człowieka.

Maryja z Guadalupe przypomina o tym, co powinno być najoczywistsze na świecie: że człowiekowi należy się szacunek na każdym etapie jego życia.

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  12.12.2017 17:15
  "człowiekowi należy się szacunek na każdym etapie jego życia". Niestety, gdy dorosły mężczyzna zakocha się w nastolatce, to nie może liczyć na szacunek...
 • gregg84
  12.12.2017 17:15
  Dzisiejsza obiektywna Prawda kościoła mówi, iż nieochrzczone zmarłe dzieci są jednak zbawione dzięki boskiemu miłosierdziu - wbrew dawniejszej (acz równie obiektywnej) Prawdzie, jakoby trafiały one do Otchłani.
  Czy rzymskie chrześcijaństwo kiedyś na poważnie podejmie temat tego, że konsekwencją jego własnej doktryny jest to, iż KAŻDY z potępionych (w jego mniemaniu) byłby zbawiony, gdyby pozbawić go życia w okresie płodowym (albo w innym okresie bezgrzeszności), a nie w momencie przypadkowym? Czy też raczej nadal będzie traktowało ten temat jako tabu, pozwalające maskować jego wewnętrzne sprzeczności?
 • Savonarola
  13.12.2017 01:52
  Szatan tez moze przyjac postac aniola swiatlosci...
  doceń 4
 • Asiek
  24.03.2018 23:07
  Szkoda ze ludzkosc śpi tak bardzo i chodzi po omacku nie dostrzegając tego co tak naprawdę próbuje sprzedać nam świat. Egoizm, konsumpcjonizm i zanik wszelkich wartości moralnych. Jeżeli nie zaczniemy żyć świadomie, widząc i słuchając co nam za kłamstwo wmawiają, zaczniemy zabijać później tych słabszych, niedolężnych, zchorowanych ludzi, bo ten widok nie będzie pasował do współczesnego świata i nie trzeba będzie się pochylać nad drugim. Czas się obudzić z chorego snu!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji