Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Bezkarni

Dlaczego tak trudno było ukarać niemieckich zbrodniarzy z czasu II wojny światowej, wyjaśnia prok. Ewa Koj, naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach.

Jarosław Dudała: Mój redakcyjny kolega Wojciech Teister w internetowej dyskusji dał wyraz oburzeniu, że dowódcy oddziałów pacyfikujących powstanie warszawskie nie ponieśli za to kary. Lider Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik odpowiedział mu, że w państwie prawa do skazania nie wystarczy powszechne przekonanie o czyjejś winie. W domyśle: potrzeba dowodów na jej potwierdzenie. Czy rzeczywiście w tych przypadkach brakowało dowodów? Czy standardy państwa prawa chroniły np. gen. SS Heinza Reinefartha? Czy chroniły także innych zbrodniarzy?

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera