Nowy numer 25/2018 Archiwum

Diabły, diabły!

Opowieści z piekła rodem mają większą „klikalność” niż opowieści o zwycięstwie Jezusa? I co z tego? Wojna jest już wygrana.

 

„Nic mnie nie obchodzą te wszystkie diabły w piekle. To one będą drżały przede mną! Często krzyczymy: «Och szatan! Szatan» zamiast wymawiać «Boże, Boże!» i przerażać tym diabła. Jestem pewna, że bardziej boję się tych, którzy boją się szatana niż szatana samego”. Tyle Teresa z Avila. Naprawdę była wielka.

Dziwię się, że filmy o tym „co mówią diabły czasie egzorcyzmu” robią w sieci furorę i mają o wiele większą „klikalność” niż opowieści o Bożej miłości.

Nie obchodzi mnie to, co w czasie egzorcyzmu wyszczeka ojciec kłamstwa. Słucham Tego, który powiedział o sobie „jestem prawdą”.

Mój Pan przyszedł po to aby zniszczyć dzieła diabła (1 J 3, 8) i Jego misja zakończyła się powodzeniem. Jezus wydając demonowi rozkaz: „Milcz”, mówił dosłownie: „Zakładaj kaganiec!”, czyli ujmując rzecz bez owijania w bawełnę: „Stul pysk!”. To nie była partnerska pogaduszka przy kawie, przekomarzanie się czy wymiana błyskotliwych internetowych komentarzy.

„Milcz!” – Jezus wydawał rozkaz i złe duchy musiały być posłuszne. To nie były Gwiezdne Wojny, w których do końca nigdy nie wiadomo czy Imperium właśnie atakuje czy kontratakuje. Demon jest na przegranej pozycji. Jego dni są policzone. Jest świadom, że mało ma czasu (Ap 12, 12).

Kiedyś jadąc do pracy zauważyłem świetną naszywkę na plecaku chłopaka, który wszedł do tramwaju: „Następnym razem, gdy diabeł wspomni twoją przeszłość, przypomnij mu o jego przyszłości”.

Jutro na granicach spory tłumek przypomni mu o jego przyszłości. Naprawdę nie ma czego zazdrościć…

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  06.10.2017 11:05
  „Następnym razem, gdy diabeł wspomni twoją przeszłość, przypomnij mu o jego przyszłości”.

  Świetne i w samo sedno!
  doceń 14
 • Gość
  06.10.2017 12:01
  Wspomniano tutaj św. Teresę z Avila. Dzisiaj rozpoczyna się nowenna ku jej czci:

  https://gloria.tv/article/9C4gEaJnHmcH42fJje7Lrfjde

  http://walkaduchowa.pl/nowenna-do-sw-teresy-od-jezusa-patronki-naszego-stowarzyszenia/
  doceń 4
 • panax
  06.10.2017 14:03
  Dlaczego św. Teresa z Avila, a nie z Avili Panie Marcinie z Katowice?
  doceń 5
 • gut
  06.10.2017 20:43
  Po prostu: ᓭStanisław Jerzy Lec ⊂⊚⊃ Diabeł nie śpi. Z byle kim.ᓯ ;)

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji