Nowy numer 21/2020 Archiwum

Poseł Rzepecki zawieszony w prawach członka PiS

Poseł Łukasz Rzepecki został zawieszony w prawach członka PiS - poinformowała w niedzielę rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Jak dodała to pierwszy krok do wydalenia go z partii.

"Posel Rzepecki zostal zawieszony w prawach członka PiS co jest pierwszym krokiem do wydalenia go z partii" - napisała Mazurek na Twittrze.

W piątek prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Rzepeckiego z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Mazurek w piątek powiedziała dziennikarzom, że ze strony posła było już wystarczająco dużo posunięć, które by wskazywały na to, iż bardziej staje po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego. Jak dodała, Rzepecki wystąpił "przeciwko jednemu z kolegów z klubu PiS i stąd taki, a nie inny wniosek".

Sam Rzepecki powiedział w sobotę, że jest "zszokowany" decyzją prezydium klubu PiS. "Dowiedziałem się o tym z mediów" - oświadczył. Rzepecki zaznaczył, że najważniejsza jest dla niego lojalność wobec wyborców, a nie partii.

"Jestem bardzo zaskoczony, zszokowany tą sytuacją, nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat, dowiedziałem się o tym z mediów, nie wiem co było powodem tej sytuacji, ja realizuję program PiS" - powiedział poseł. Dopytywany, czy rozważa przejście do innych sejmowych klubów np. Kukiz'15 lub PO, odpowiedział, że jest jeszcze za wcześnie na takie decyzje. "Nie podejmuję żadnych decyzji na tę chwilę, muszę skonsultować się z moimi wyborcami" - podkreślił.

W środę komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych opowiedziała się za przyjęciem wniosku posła PO Marcina Kierwińskiego o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła PiS Dominika Tarczyńskiego.

Kierwiński złożył prywatny akt oskarżenia, w którym zarzuca posłowi Tarczyńskiemu, że ten pomawia go o niezgodne z prawem lobbowanie na rzecz Airbus Helicopters. Rzepecki zapowiedział wówczas, że zagłosuje za uchyleniem immunitetu posłowi Tarczyńskiemu. Podkreślił, że "sprawa jest poważna" i dlatego też powinno zostać niezwłocznie wyjaśnione, czy poseł PO lobbował na rzecz Airbusa. "To będzie przede wszystkim z korzyścią dla pieniędzy publicznych i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" - argumentował Rzepecki.

Mazurek oceniła w piątek, że decyzja, którą podjął poseł Rzepecki jest dla PiS niezrozumiała. "Zawsze w danym środowisku obowiązuje lojalność, takiej lojalności od wszystkich naszych członków wymagamy. To nie jest dla nikogo tajemnicą" - zaznaczyła.

"Jeśli (Rzepecki) chce realizować program PiS, to przede wszystkim nie idzie z tym do mediów, tylko do szefa partii, do szefa klubu, do swoich struktur, a nie najpierw swoimi pomysłami na to, co wprowadzać i kiedy wprowadzać, dzieli się z dziennikarzami" - dodała Mazurek.

O Rzepeckim było głośno w lipcu, gdy podczas sejmowej debaty wyraził swój sprzeciw wobec projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS. "Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą" - powiedział. Poseł nie wziął także udziału w głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym; ustawa ta została później zawetowana (razem z ustawą o KRS) przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Poseł Rzepecki został też w piątek odwołany, w głosowaniu w Sejmie, z sejmowej komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.

Mazurek zapowiedziała w piątek, że klub PiS podejmie decyzję ws. Rzepeckiego na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

« 1 »
TAGI:
 • Gość_2
  01.10.2017 19:15
  Wywalić "rozwalacza" na pysk. Za chwilę będzie posłem PO. Później zweryfikują go wyborcy. Pójdziesz do roboty kolesiu. Praca uszlachetnia!
  doceń 3
 • hhg
  01.10.2017 22:26
  Nie dał się sterować...
  doceń 18
 • Gosc
  02.10.2017 04:30
  Dopóki nie mamy JOW-ów, to partia jest ważniejsza niż wyborcy. Smutne z perspektywy szarego obywatela, ale sami sobie ten układ wybieramy co cztery lata. Dlatego głupotą jest zapominać o ręce, która tego Pana zapisała na listę posłów.
  doceń 5
 • passenger
  02.10.2017 08:30
  "Zawsze w danym środowisku obowiązuje lojalność" - PiS dziwnie to rozumie... Ziobro, Kurski, Mularczyk to ludzie, którzy jeszcze kilka lat temu wieszali psy na Kaczyńskim a dzisiaj dostali od niego bardzo dużą władzę I zaufanie. Za to taki Rzepecki jest solą w oku Kaczyńskiego bo pokazuje jego obłudę.
  doceń 17

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama