Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie dajcie Mu spokoju!

Przed chwilą w czasie modlitwy Bóg sam przypomniał nam, że dziś zaczyna się żydowski Nowy Rok. Jego naród wchodzi w pokutę.

Dziś rano w czasie modlitwy w redakcji (co tydzień ekipa gromadzi się w kaplicy, by błogosławić Boga) czuliśmy ogromne przynaglenie, by modlić się za Izraela. Potwierdzały to słowa z Biblii.

Poczułem wyraźnie, że to nie jest przypadek. Że dziś jest jakaś wyjątkowa okazja, ze względu na którą Bóg oświetla nam tę sparzoną słońcem i rozdartą konfliktami ziemię. Myśl była tak intensywna, że w czasie modlitwy wstukałem w komórce: kalendarz żydowski – 20 września 2017.

Okazało się, że dokładnie dziś przypada żydowski Nowy Rok. Izrael świętuje go inaczej niż inne kultury. Bez alkoholu, tańców, szaleństw i hucznej zabawy. To czas skruchy, sądu, pokuty.

Jezu, patrzę dziś w stronę Góry Oliwnej. Wierzę, że to stamtąd nadejdziesz. Sam to zapowiedziałeś.

– Katolicy mogą myśleć, że ostatecznym przeznaczeniem jest Rzym. Nie! Przecież Biblia mówi wyraźnie: tym miejscem będzie Jeruzalem – doskonale pamiętam nauczanie ks. Petera Hockena z ubiegłorocznej „Strefy Zero”. – Pan powróci do Jerozolimy. To wtedy naród żydowski zawoła: „Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie” i powita Mesjasza. Przyjęcie Jeszui przez Żydów będzie kluczowym elementem tego, co Bóg dziś buduje.

Czytam zapowiedź Jezusa: „Jerozolima będzie deptana przez pogan, aż czasy pogan przeminą” (Łk 21,24), i wierzę, że to słowo wypełniło się przed 50 laty.

„I Jemu nie dajcie spokoju, dopóki nie odnowi i nie uczyni Jeruzalem przedmiotem chwały na ziemi” – wołał Izajasz (62,7).

Nie daję Ci spokoju! Wołam: „Panie, błogosław Izraela. Pokaż im Jeszuę, swego Syna, Mesjasza, który sam wykonał na sobie wyrok. Przyjął karę, grzech. Wszedł w pokutę. Miriam – najpiękniejsza córko Izraela, błogosław swojemu ludowi i otocz go murem swoich modlitw”.

A wszyscy powiedzieli…

« 1 »
oceń artykuł
 • Igor
  20.09.2017 23:58
  Dzisiejszy dzień rozpoczął przygotowanie do święta Jom Kippur - jedno z pięciu wyznaczonych przez Boga świąt. Jeśli trochę postudiować Pismo Święte, najważniejsze wydarzenie w życiu Jezusa działy się podczas tych świąt. Żydzie Mesjańscy wierzą, że własnie w Jom Kippur nastąpi ponowne przyjście Chrystusa. Jezus jest obecny na każdej stronie Starego Testamentu a wszystkie wszystko ukazane w Starym Testamencie objawiło i wypełniło się w Nim w Nowym Testamencie. P.S. cytat z KKK 528 Objawienie (Epifania), który mówi:".....że poganie tylko wtedy mogą odkryć Jezusa i wielbić Go jako Syna Bożego i Zbawiciela świata, gdy zwrócą się do Żydów (Por. J 4, 22. i przyjmą od nich obietnicę mesjańską, która jest zawarta w Starym Testamencie."
  doceń 5
 • Gość
  21.09.2017 00:07
  Amen !!!
  doceń 3
 • ŁukaszJ
  21.09.2017 10:03
  Jezus nie był Żydem? Tzn. nie jest? Przepraszam drogi "ten", ale większej bzdury w życiu nie czytałem. Zaprzeczasz całej historii Izraela? Całemu "Staremu Przymierzu"? Przecież między "Starym Testamentem" a Nowym w historii Izraela jest ciągłość. Zburzenie Świątyni niczego tu nie zmieniło. IV wiek n.e. [a więc okolice roku żydowskiego 4100-go] pozbawiło jedynie Izraelitów (po hebrajsku Jehudim - po polsku Żydów) istotnych dla religii elementów. Ale nie sprawiło, że Żydzi przestali być Żydami (wielka litera celowo). To, że język hebrajski zanikł na wiele setek lat, że kultura żydowska, religia, przetrwały w wielkiej mierze dzięki Kościołowi, to NIE ZAPRZECZA temu, że "Zbawienie bierze początek od Żydów" [Jezus użył takiego stwierdzenia rozmawiając z Samarytanką, i to samo mówi dziś do nas]. Skoro nazywa wtedy żyjących ludzi Żydami to znaczy, że nieprawdą jest to, co pisze "ten" w swoim komentarzu!
  doceń 10
 • gość
  22.09.2017 13:01
  u Cyganów kiedy wypada

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji