Nowy numer 25/2018 Archiwum

Centrum innowacji

Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą wraz z ośrodkami naukowymi z Francji i Finlandii przygotowuje plan budowy centrum badawczego nowych materiałów.

Jeżeli pomysł zyska aprobatę polskich i unijnych instytucji, w Świerku powstanie międzynarodowy ośrodek zajmujący się materiałoznawstwem. Nowe tworzywa są niezbędne do rozwoju wielu dziedzin przemysłu, medycyny, chemii i energetyki. Surowców tych poszukują przemysł kosmiczny, transport lotniczy i kolejowy oraz elektronika. – Chcemy, by w Centrum Doskonałości NOMATEN były badane nowe materiały odporne na ekstremalne warunki pracy – powiedział koordynator projektu prof. Jacek Jagielski. O tym, czy centrum powstanie, dowiemy się za rok. 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji