Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Upominać czy milczeć?

Jak reagować, gdy dorosłe już dziecko decyduje się na życie z tzw. partnerem bez ślubu lub przestaje chodzić do kościoła?

Upominać czy milczeć? Jest wiele tego rodzaju pytań, z którymi chrześcijanin nie powinien mieć problemów – ale jednak nazbyt często ma. Jeśli widzimy, że ktoś sobie szkodzi, to najczęstszą reakcją bywa dystansowanie się: „to nie moja sprawa”. Funkcjonują w nas pseudodogmaty politycznej poprawności, które utrudniają rozeznanie, jak się w podobnych wypadkach zachować. Słyszymy: „żyj i pozwól żyć innym”, „nie wtrącaj się w cudze sprawy”, „każdy ma prawo żyć jak chce”, „żyj w zgodzie z sobą” itd.

Co z tym zrobić? I jak to zrobić, żeby nie wylać dziecka z kąpielą? O tym przeczytasz w artykule ks. Tomasza Jaklewicza „Miłosierny upomina” w najnowszym „Gościu Niedzielnym”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Anna Panna
  08.09.2017 23:31
  UPOMINAĆ. Rodzicem jest się przez całe życie. Rodzicielstwo nie wygasa.
  doceń 13
 • TomaszL
  09.09.2017 08:05
  Jest taka bardzo nam pomocna przypowieść o miłosiernym Ojcu. I to jest doskonała wskazówka. Trzeba cierpliwie czekać mając ufność w Bogu, wierząc że udało się nam dziecko wychować.

  Dziecko musi dorosnąć, zacząć własne życie. Nawet jeśli uważamy ze błądzi musimy pozwolić na to, ale dziecko powinno znać nasze zdanie i ze np życie w konkubinacie nam się nie podoba i nie ma naszej akceptacji.
  Miłość to nie jest akceptacja wszystkiego co dziecko sobie wymyśli, stąd np. jak chłopak chce mieszkać z dziewczyna bez ślubu, to rodzice nie powinni im tego fundować, kupować mieszkania czy płacić za ich czynsz.

  doceń 14
 • MBTM
  09.09.2017 19:24
  Jak ktoś przeczytał Biblię chociaż raz, wie że napominać [trzeba]. Problem nie tkwi w tym czy napominać, ale jak. Bo wiemy że gdybyśmy mieli wszelką wiedzę i dar prorokowania, a miłości byśmy nie mieli, bylibyśmy jak miedź brzęcząca i cymbał brzmiący.
  doceń 14
 • Gość
  11.09.2017 16:46
  Grzechem zaniedbania byloby milczenie.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama