Nowy numer 25/2018 Archiwum

Demoniczna reakcja na cud

Rzekł do człowieka: „Wyciągnij rękę!”. Uczynił to i jego ręka stała się znów zdrowa. Oni zaś wpadli w szał i naradzali się między sobą, co by uczynić Jezusowi. Łk 6,10-11

W szabat Jezus wszedł do synagogi i nauczał. A był tam człowiek, który miał uschłą prawą rękę. Uczeni zaś w Piśmie i faryzeusze śledzili Go, czy w szabat uzdrawia, żeby znaleźć powód do oskarżenia Go.

On wszakże znał ich myśli i rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: «Podnieś się i stań na środku!» Podniósł się i stanął. Wtedy Jezus rzekł do nich: «Pytam was: Czy wolno w szabat czynić coś dobrego, czy coś złego, życie ocalić czy zniszczyć?» I spojrzawszy dokoła po wszystkich, rzekł do niego: «Wyciągnij rękę!» Uczynił to, i jego ręka stała się znów zdrowa.

Oni zaś wpadli w szał i naradzali się między sobą, jak mają postąpić wobec Jezusa.


Czy można wyobrazić sobie sytuację, gdy ktoś, widząc znaki Bożego działania: cuda, uzdrowienia, uwolnienia, nie reaguje dziękczynieniem i wielbieniem Boga, ale wściekłym wybuchem szału? Czy tak demoniczna reakcja może stać się udziałem ludzi religijnie sprawiedliwych, którzy modlą się i przestrzegają przepisów Bożego prawa? A jednak, niestety, to jest możliwe. Smutny przykład: postawa faryzeuszów i uczonych w Piśmie z dzisiejszej Ewangelii. Cóż z tego, że zewnętrznie epatowali wszystkich pobożną poprawnością, skoro ich serca grzeszyły zatwardziałością? To bolesny przejaw grzechu przeciw Duchowi Świętemu, który – dopóki trwa – nie zostanie odpuszczony. Strzeżmy się więc, aby tej zatwardziałości nie przenosić w realia codzienności. Wsącza się ona w nią i zatruwa swym jadem, separując nas od Boga. To niebezpieczne. Okazuje się, że uschłą rękę zwykle łatwiej uleczyć niż uschłą duszę. Natomiast tej ostatniej, bez naszej zgody, nawet Bóg uzdrowić nie zdoła.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • mee...
  11.09.2017 12:04
  Chrystus przyjdzie ponownej o czasie, ktorego nikt nie zna...i wydawac by sie moglo, ze oto w czsach sieci i blyskawicznej informacji Chrystus uratuje duzo dusz, a moze byc gorzej niz za pierwszego przyjscia ze wzgledu na to, ze pojawi sie wielu falszywych mesjaszy, ktorzy beda czynic cuda - by wielu zwiesc, a jak sie da to tez wybranych...
  doceń 1
 • mee...
  11.09.2017 14:06
  Jedna uratowana dusza jest ponad wszelkie bogactwa tego swiata...nie zatwardzajcie swoich serc, bo nie robi tego Twoja dusza.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama