Nowy numer 24/2018 Archiwum

Bóg przechytrzył diabła

Ajak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego. J 3,14

Jezus powiedział do Nikodema: „Nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił, Syna Człowieczego.

A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony”.


Patrząc oczami wiary na wywyższonego przez Mojżesza węża, widzimy Jezusa. Patrząc na wywyższonego na krzyżu Jezusa, widzimy węża. Wpisuję w wyszukiwarce słowo „Biblia”. Hasło „Biblia szatana” wyskakuje przed hasłem „Biblia Tysiąclecia”. Niby szczegół, ale jest to jakiś znak wywyższenia szatana w dzisiejszym świecie. Myślę, że to „wywyższenie” miał na myśli Jezus, kiedy mówił, że diabeł jest panem tego świata. Wieki temu minister piekła napisał program pt. „Pycha żywota”. Główne założenia to: żądza pieniądza, kult ciała, władza i seks. Demon działa jak złodziej. On nigdy nie zapowiada swojego przyjścia i swoich zamiarów. Ktoś plądruje nasze serca i wcale nie musimy być tego świadomi. Chrystus został przybity do krzyża, a razem z Nim demon ze swymi podstępnymi zamiarami. Bóg przechytrzył diabła. Szatan nie przewidział tego, że miłość Boga zdolna jest do takiej ofiary. Jezus utorował nam drogę do nieba. Łapmy się. Drugiej okazji nie będzie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Gość
  14.09.2017 08:48
  Gdy wpisuję "Biblia" w wyszukiwarce, pokazuje mi się: Biblia Tysiąclecia, Biblia 2000, Biblia - hasło z wikipedii,Biblijni, biblia.wiara.pl następne podobne. "Bibli szatana" nie ma wśród 50 pierwszych. To zależy od wcześniejszych wyszukiwań konkretnej osoby.
 • Dori
  14.09.2017 15:47
  "Patrząc na Jezusa widzimy węża"? Nie rozumiem tego porównania. To tak jakby ich zrównać, a tego chyba byśmy nie chcieli...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama