Nowy numer 45/2018 Archiwum

Ksiądz opluty i pobity

Mający 97 lat kapłan został zaatakowany przez Marokańczyka. Napad miał tło rabunkowe.

Do zdarzenia doszło w Mantui na północy Włoch. 97-letni ks. Antonio Bottglia mimo podeszłego wieku nadal posługuje w swej dawnej parafii św. Katarzyny. W środę siedział w konfesjonale, gdy został zaatakowany przez napastnika żądającego pieniędzy. Ks. Antonio Bottoglia nie miał przy sobie portfela, został więc najpierw opluty, a następnie pobity przez napastnika, który zwymyślał też obecnych w kościele wiernych.
Wezwana przez nich policja szybko ujęła przestępcę. Będzie odpowiadał za napad i przerwanie czynności kultowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Gość
    03.09.2017 01:26
    Piękne spotkanie dwóch kultur i wynikające z niego UBOGACENIE. Ponadto, jak pisze papież Franciszek, spotkanie z imigrantem to SZANSA na spotkanie z Jezusem. Warto było żyć 97 lat, by tego doczekać.
    doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy