Nowy numer 38/2023 Archiwum

Koniec poszukiwań ks. Grzywocza

Rekolekcjonista i ceniony spowiednik z Opola został uznany za zaginionego. Ratownicy zakończyli trwające 6 dni poszukiwania, ale...

Akcja będzie kontynuowana przez wolontariuszy.

Ks. Krzysztof Grzywocz zaginął w Alpach szwajcarskich w rejonie schroniska Bortelhutte (kanton Valais) 17 sierpnia. Dzień później komunikat o jego zaginięciu opublikowała lokalna policja.

Prezbiter diecezji opolskiej, który przebywał na zastępstwie wakacyjnym w szwajcarskim Bettmeralp wybrał się w góry w czwartek 18 sierpnia. Jego zaginięcie zgłoszono po tym, gdy nie wrócił kolejnego dnia na Mszę, która miał odprawiać.

Poszukiwania na szeroka skalę rozpoczęto już w piątek, jednak utrudniło je załamanie pogody. Akcja była kontynuowana w kolejnych dniach aż do środy, 23 sierpnia. Dziś służby ratownicze podjęły decyzję o oficjalnym zakończeniu poszukiwań i uznaniu ks. Krzysztofa za zaginionego. W kolejnych dniach poszukiwania mają być jeszcze prowadzone przez wolontariuszy, którzy to bardzo licznie zaangażowali się w poszukiwania zaginionego duszpasterza.

Przeczytaj też relację ze Szwajcarii ks. Kobieni z opolskiej kurii, który opisuje przebieg akcji ratunkowej: TUTAJ.

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Quantcast